Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerlikaya’ya ’e Atandı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:18
Yerlikaya’ya Gaziantep’e Atandı
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Valiliğine atandı.
İçişleri Bakanlığı’nın yazısı ve Bakanlar Kurulu kararıyla, 6 Vali merkeze çekilirken, 11 ile vali ataması yapıldı. Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanırken, buna göre; Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Bolu Valisi Ahmet Zehteroğulları, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Şırnak Valisi Hasan İpek ve Van Valisi Aydın Nezihdoğan merkeze çekildi.
ATA MERKEZE ALINDI
11.08.2011 tarih ve 2011/2153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Gaziantep Valiliği’ne atanan Erdal Ata, yaklaşık 4 yıldır kentte hayata geçirdiği projeler ve özellikle eğitime verdiği pozitif ayrımcalık ile herkesin gönlünde taht kurmuştu. Ata, bu kararname ile merkeze alınırken, yerine Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya atandı.
ALİ YERLİKAYA KİMDİR?
1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı görevine başladı. Felahiye, Erzin, Derabucak, Hilvan ve Sarıkaya Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 30 Kasım 2007 tarihinde Şırnak, 13 Mayıs 2010 tarihinde ise Ağrı Valiliği’ne atandı. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Tekirdağ Valisi olarak atandı. 19 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Gaziantep Valiliğine atandı. Evli ve dört çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerlikaya’ya Gaziantep’e Atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN