Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İŞKUR, Kadın Girişimciler Yetiştiriyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:48
İŞKUR, Kadın Girişimciler Yetiştiriyor
İŞKUR İl Müdürlüğü, girişimciliği teşvik etmek, istihdamı arttırmak ve girişimci ruhuna sahip kadınların ekonomik hayata katılmalarının desteklemek amacıyla “Kadın Girişimciler” yetiştiriyor.
Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Siraç Ekin, "Bu kapsamda, 25 kadın girişimcinin eğitim göreceği programımıza kadın girişimci adaylarının yoğun ilgisi ve talebi damga vurmuştur. Girişimci adaylarının iş planlarının taslakları değerlendirildikten sonra 70 saat ve 8 gün sürecek eğitimlere başlanacaktır. İŞKUR’ a kayıtlı olmak şartıyla eğitime katılmaya hak kazanan katılımcılara günlük ulaşım ve yeme-içme masrafları için 20 TL verilmektedir" dedi.
Ekin, İŞKUR Girişimcilik Kurslarıyla, ilin girişimcilik potansiyelini nicelik ve nitelik bakımından geliştirilerek, daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla girişimcilik kültürünün arttırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtti. Ekin, "Mart ayı içerisinde yeni İŞKUR Girişimcilik Kursları açılarak, 300 kişi il merkezinde, 100 kişi Nizip ilçesinde olmak üzere toplamda 400 girişimci adayının ilimiz istihdamına doğrudan veya dolaylı katkı sunacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR, Kadın Girişimciler Yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN