Mehmet Kızıl, ’ten AK Parti Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:18
Mehmet Kızıl, Gaziantep’ten AK Parti Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu
spor eski As Başkanı Mehmet Kızıl, bugün Gaziantep AK Parti merkez binasına gelerek yaptığı başvuruyla Gaziantep’ten AK Parti milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Gaziantep iş ve spor camiası tarafından tanınan Mehmet Kızıl, Gaziantep’ten milletvekili aday adaylığına talip olduğunu AK Parti Gaziantep il Başkanı Eyüp Özkeçeci’ye sunduğu dilekçeyle resmileştirdi. Kızıl, AK Parti’nin 13 yıllık hizmetleri ve barış sürecindeki çabalarını takdirle karşıladığını ve bu çalışmalara destek vermek için aday adayı olduğunu söyledi. Kızıl, "Zaten Kızıl ailesi olarak Ak Parti kurulduğundan bu yana Ak Parti’nin içerisinde olmasak da dıştan aile olarak desteklediğimiz bir Parti’dir" diyerek sözlerine şöyle devam etti:
”Gaziantep’e Gaziantepspor adı altında zaten 9-10 yıldır hizmet ediyoruz. Bunu da Rabbim nasip ederse Milletvekili aday adaylığına başvurdum. Siyasi olarak Gaziantep’e ve ülkeme AK Parti çatısı altında hizmet etmek istiyorum. Benim en büyük hayalim çıraklık yaparken dahi saygın bir iş adamı olmaktı. Buna da Allaha şükür ulaştım. Bugün itibariyle baktığınız zaman benim çok etkilendiğim bir neden var. Recep Tayyip Erdoğan, 13 yılda baktığınız zaman geçmiş hükümetler de hep ertelenmiş reformlar vardı. Barış süreci olsun, Kürt sorunu olsun, sağlık reformu olsun, bir çok sorunun hep ertelendi. Oy kaybederiz diye hep popilist politikalar bu ülkeyi bir türlü yeterli düzeye çıkaramamıştır. Ama Ak Parti bu sorunlarının hepsini kucağında buldu. Başta barış süreci gibi çok hassas bir konuda, değil elini taşın altına, bütün gövdesini ortaya koydu. Ve başarıyla da şu ana kadar netice almış durumda. İnanıyorum ki önemli bir süreçten geçiyoruz, özelikle barış sürecinde final dediğimiz bir döneme giriyoruz. Ben bu döneme tanıklık etmek adına AK Parti’den siyaset yapmaya karar verdim. Bundan sonra ülkeme ve vatandaşlarıma her anlamda AK Parti çatısı altında hizmet edeceğim”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Kızıl, Gaziantep’ten AK Parti Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN