Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bartık, Pentex’de Stant Açan Firmaları Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 22.2.2015 13:08
Bartık, Pentex’de Stant Açan Firmaları Ziyaret Etti
Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “4. Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı’na (PENTEX)” katılan firmaların standını ziyaret ederek, sektör hakkında bilgi aldı.
Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) düzenlenen fuara katılan şirket temsilcileriyle görüşen Bartık, yeni ürünleri inceledi. Bartık, yaptığı açıklamada, penye ve tekstilin Türkiye’nin önemli sektörlerinden biri olduğunu söyledi. Bartık, inovatif çalışmalarla gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında dikkat çeken ürünlerin daha geniş pazarlara ulaştırılması için bu tür fuarların önemli olduğunu ifade etti. Gaziantep’in penye ve tekstilde önemli mesafe kat ettiğini vurgulayan Bartık, şöyle devam etti:
“Gaziantep penye ve tekstilde belli bir yere geldi. Sektörün gelişimi için emek verenlere teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak Ar-Ge çalışmalarıyla farklılaşmaya gitmek gerektiğini düşünüyorum. Gaziantepli firmaların farklı ve zengin çeşitlerle pazara renk katacağını ümit ediyorum. Firmalarımız dünyanın dört bir tarafında aranan markalar olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tekstil, şehrimizin ihracatında büyük bir yükü sırtlıyor. Gaziantep’ten geçen yıl tekstil ve hammaddeleri ihracatı önceki seneye yüzde 28 artışla 1 miyar 377 milyon dolara yükseldi. Hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı da yüzde 10 artışla 141 milyon dolara çıktı. Bu rakamlar da gösteriyor ki tekstil ve konfeksiyon şehrimizin önemli ihracat kalemlerinden biri. Hedefimiz firmalarımızın daha fazla ihracat yapabilmeleri. Bunun için üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”
Bartık, tekstil ve konfeksiyon sektörünün ülkenin istihdamına da ciddi katkı sağladığını ifade etti.
Firmaların fuarda önemli iş bağlantıları kurmalarını ümit eden Bartık, sektörün önünün açık olduğunu sözlerini ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartık, Pentex’de Stant Açan Firmaları Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN