Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in Yeni Valisi Basınla Buluştu

Giriş Tarihi: 6.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:59
Gaziantep’in Yeni Valisi Basınla Buluştu
’e atanan Ali Yerlikaya, yerel ve ulusal gazete ve televizyonların temsilcileriyle bir araya geldi.
İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesiyle Tekirdağ Valiliği’nden Gaziantep Valiliği’ne atanan Ali Yerlikaya Gaziantep’te görev yapan yerel ve ulusal gazete ve televizyonların temsilcileriyle bir araya geldi. Valilikteki toplantıya çok sayıda gazeteci katıldı.
KONUŞMASINI AYAKTA YAPTI
Yaklaşık yarım saat boyunca gazetecilere hitap eden Vali Yerlikaya, konuşması boyunca hiç oturmadı. Yerlikaya, “Değerli arkadaşlar, öncelikle hoş geldiniz. Bu günkü basın toplantımıza, davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz son bakanlar kurulu kararnamesiyle Tekirdağ Valiliğinden Gaziantep Valiliğine atanmış durumdayız. Öncelikle böyle büyük bir onur bize verildiği için şükrediyoruz, hamd ediyoruz” dedi.
Bu bölgeye yabancı olmadığını belirten Yerlikaya, “Bu bölgeye yabancı değilim. Ben Konyalıyım ama eşim Kilisli. 1992 yılından itibaren bu bölgeye gelip giden bir insanım, bir kardeşinizim. Aynı zamanda tabi 1996-98 yıllarında da Hilvan Kaymakamlığı yaptım. Ali Yerlikaya, az önce bahsettiğim, Konya 1968 doğumlu. Evliyim, 4 çocuğum var. Çocuklarımızın birisini üniversite için İstanbul’da bıraktık. Diğer çocuklarımızı getirdik. Onlar da bu gün Bismillah dediler. 500 bin Gaziantepli yavrumuz gibi onlar da eğitim ve öğretimlerine başladılar. Artık Gaziantep’e yeni bir aile, yeni bir hane daha geldi. Adrese dayalı Nüfus Sistemine kaydını yaptırdı. 6 kişilik bir aile” şeklinde konuştu.
“VATANDAŞLARIM DEMEYECEĞİM, BİZ HEMŞERİYİZ”
Kesinlikle “vatandaşlarım” kelimesini kullanmayacağını belirten Vali Yerlikaya, “Vatandaşlarım diye hitap etmeyi genellikle benden hiçbir zaman duymayacaksınız. Antepliyiz, hemşerilerim diye hitap edeceğim. Bunu da sizlerin aracılığıyla bir milyon 889 bin Antepli hemşerim, kardeşlerime iletmek istiyorum. Ayrıca sizin aracılığınızla bütün Antepli hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunmak istiyorum. Bir birimizin aynası olduğumuzu çok iyi biliyorum. Bizim gönlümüzde, sadrımızda ne varsa davranışlarımıza, dilimize onun yansıdığını, sizin gönlünüzde, zihninizde ne varsa davranışlarınıza, kaleminize, dilinize onun yansıdığını çok iyi biliyorum. Dolayısıyla bu şehre atanmış ve seçimle göreve gelmiş, bu şehrin hadimi, hizmetinde bulunan başta valiniz olarak ben ve bütün diğer arkadaşlarımız bu şehirle sevgiye, saygıya, hürmete, güvene dayalı bir diyalogda sizler çok önemli bir konumdasınız” dedi.
“GAZİANTEP BÜYÜK BİR ŞEHİR”
Gaziantep’in Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Yerlikaya, “Gaziantep büyük bir şehir. Çok dinamik bir şehir. Üreten bir şehir. Aynı zamanda benim çalışmış olduğum üçüncü hudut şehri. Daha önce Şırnak, Irak sınırında ve Habur kapısı vardı. Ağrı, İran hududunda, orada da Gürbulak vardı. Çoğu zaman Kapıkule’yi bile zorlayan Habur. Gaziantep için de Habur’un ne anlama geldiğini en iyi ben bilirim. Bir milyon 889 bin Gaziantepli hemşerimin gönlünü kazanmak en büyük idealim. Dolayısıyla buyurgan, ulaşılamayan, odalar ardında, makamlar ardında, kapılar ardında, işten evine, evinden makamına giden bir vali olmayacağım. “Biz valimizi seviyoruz, Ali Yerlikaya’yı seviyoruz” benim en büyük hedefim bu” diyerek konuşmasını tamamladı. Vali Yerlikaya’nın konuşmasının ardından gazeteciler kendini tanıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’in Yeni Valisi Basınla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN