Emniyetten “İnternetin Bilinçli Kullanımı Ve Zararları’’ Konulu Toplantı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Emniyetten “İnternetin Bilinçli Kullanımı Ve Zararları’’ Konulu Toplantı
Nizip’te İlçe Emniyet Müdürlüğü, çocuk şube ekipleri ve proje ortakları tarafından hazırlanan ‘’İnternetin Bilinçli Kullanımı ve Zararları’’ konulu toplantı düzenledi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman şunları söyledi:
“Yarınlarımızın sahipleri olan çocuklarımızı her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak ve onların güvenliğini sağlamak bizim olduğu kadar ailelerin ve öğretmenlerin de görevidir. Çocuklarımızın internete ulaşması artık çok kolay, internet kullanırken kontrol altında olmaları gerekiyor, çünkü internet ortamında da her türlü kötü alışkanlık ve güvenliği tehlikeye düşürecek internet siteleri bulunmaktadır. Bunlara karşı çocuklarımızı korumalıyız. Biz bu toplantıyı bilgilendirme amaçlı yapıyoruz, bu şekilde projelerimiz devam edecektir.“
Programda sırasında konuşma yapan Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ise, çocuklara güvenli bir gelecek hazırlama ve zararlı alışkınlıklardan uzak tutma konusunda bu tür projelerin önemine değinerek, şunları söyledi:
“İlçemiz genelinde suçun önlenmesi anlamında hem İlçe Emniyet Müdürlüğü hem de İlçe Jandarma Komutanlığı, bu anlamında bir proje ofisi gibi çalışıyor. Nasıl ki çocuklarımızın kimlerle irtibat kurduğunu, kimlerle arkadaş olduğunu ebeveyn olarak araştırıyorsak, internet ortamında da kimlerle iletişim kurduğunu ve kimlerle diyalog içerisinde olduğunu inceleyeceğiz araştıracağız ve takip edeceğiz bu aileler için ve bizim için bir görevdir. Çünkü internet ortamı her türlü tehdide açık bu tür tehlike ve suçlardan çocuklarımızı korumak bağlamında öğretmen ve velilere çok büyük görevler düşüyor.“
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyetten “İnternetin Bilinçli Kullanımı Ve Zararları’’ Konulu Toplantı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN