Şehitkamil’den Çanakkale Zaferi Etkinliklerine Davet

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:22
Şehitkamil’den Çanakkale Zaferi Etkinliklerine Davet
Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çanakkale Zaferinin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan “Şiir ve Bilgi Yarışmasının” ödül töreni 17 Mart Salı günü saat 14.00 Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) yapılacak.
Türkiye tarihinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı Etkinlikleri Şehitkamil’de çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Şehitkamil Belediyesi Şehitkamil Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürüttüğü “100. Yılında 100 Soruda Çanakkale” konulu bilgi yarışması ve “100.Yılında 100 Şiirle Çanakkale” konulu şiir yarışması düzenleniyor. İlçe genelinde Ortaokul 8. Sınıf ve Lise 9. Sınıfta eğitim öğren 32 bin öğrencinin etkinliklere katılması beklenirken, ortak basın toplantısı düzenleyen Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci ve Şehitkamil ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, etkinlikler hakkında bilgi verdi. Özkeçeci, 17 Mart Salı günü düzenlenecek olan ödül törenine tüm vatandaşları davet ederek, “Milli gururumuz olan Çanakkale Zaferinin ruhuna uygun olarak Şehitkamil Belediyesi olarak, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil ilçe Milli Eğitim Müdürlü ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerimizin en önemlisi ve çokta önem verdiğimiz olan Milli Eğitimde öğrencilerimizle birlikte yaklaşık 32 bin öğrencimizin kaldığı Çanakkale konulu bilgi yarışması. Bu bilgi yarışması sanırım geniş kitlelere ulaşmak adına iyi bir etkinlik olarak düşünüyorum. Bilgi yarışmasının yanı sıra, öğrencilerimizin bütünün katılabildiği bir şiir yarışmamız var. Bu yarışmada en iyi 100 şiiri seçeceğiz. İnşallah burada seçici kurulumuzun da seçtiği şiirleri bir kitapçık olarak da bastırmayı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra Çanakkale Zaferiyle ilgili çeşitli etkinliklerimiz de devam ediyor. Spor ile ilgili olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile iş birliği içerisinde etkinlikler yapıyoruz. Yine aynı şekilde bu yıl vizyona girecek olan Çanakkale konulu bir filmimizi de öğrencilerimize izlettireceğiz. Çanakkale ruhunu genç nesillere aktarmak yolunda etkinliklerimiz devam ediyor. Bu konuda gerek Belediyemizde çalışan arkadaşlar, gerekse Kaymakamlığımız ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız bu çalışmalar takdire şayandır diye düşünüyorum. İnşallah başarılı oluruz ve inşallah bu etkinlikler amacına ulaşır. Bunun sonucunda ise finali 17 Mart Salı günü saat 14. 00’de Şehitkamil Kültür Merkezinde, (ŞKM) şiir birincilerini, bilgi yarışması birincilerini bir araya toplayıp ödül töreni düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz ile birlikte yaptığımız bu etkinliklerde bütün velilerimizi ve bütün vatandaşlarımızı yapacağımız ödül törenine davet ediyoruz” dedi.
Şehitkamil ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ise, “Bu yıl Çanakkale Zaferinin 100. Yılını kutluyoruz. Bu çerçevede Şehitkamil Belediyemiz ve Şehitkamil Kaymakamlığımız ile beraber Ortaokul 8. Sınıf ve Lise 9. Sınıf öğrencilerimize yönelik Türkiye’de belki bir ilk olan Çanakkale ile ilgili bir şiir ve bilgi yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmalarımıza yaklaşık 32 bin öğrencimiz katılıyor. Şuanda burada toplanmamızın nedeni de bunun alt yapısını ve teknik boyutlarını tamamıyla bitirmektir. Ayrıca yine düzenlediğimiz etkinlikler çerçevesinde lise ve ortaokuldaki bütün öğrencilerimizin Çanakkale Zaferinin 100. Yılı ile ilgili şiir yarışması düzenleyeceğiz. Şuana kadar 500’ün üzerinde bir müracaat var ve hala müracaatlar devam etmektedir. İnşallah bu çalışmalarımız bittikten sonra, 17 Mart Salı günü saat 14.00’da Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde bu etkinliklerin ödül törenini gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil’den Çanakkale Zaferi Etkinliklerine Davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN