Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahmazoğlu: “Şehitlerimizi Rahmet Şükran Ve Minnetle Anıyoruz”

Giriş Tarihi: 18.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Tahmazoğlu: “Şehitlerimizi Rahmet Şükran Ve Minnetle Anıyoruz”
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Tahmazoğlu, “Vatanın bütünlüğü ve yüce Türk Ulusunun bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda ederek en yüksek mertebeye erişen aziz şehitlerimizi böyle bir günde rahmet, şükran ve minnetle anıyorum” dedi.
Başkan Mehmet Tahmazoğlu, 18 Mart 1915 tarihinde inanılmaz bir başarının elde edildiği Türk ve dünya tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümünün onurunu ve gururunu yaşadıklarını söyleyerek mesajını şöyle sürdürdü:
“Türk milleti, tarih boyunca hür ve müstakil yaşamayı bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Bu nedenle hiçbir güç Milletimizi esaret altına alamamıştır. Bundan tam 100 yıl önce milletimizin inancından, ruhundan ve vatan mücadelesinden doğan Çanakkale Zaferi, yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır. Bağımsızlığımızı savunmak, yurt topraklarımızı korumak için yapılan savaşlar kutsaldır. Çanakkale, Ulusal Kurtuluş Savaşımız kutsal destan savaşlara birer örnektir. Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan, hepimize büyük gurur veren bir destandır. Türk Milleti Çanakkale’de kanıyla, canıyla, şerefiyle tarihin akışını değiştirmiştir. Türk Milleti böylelikle, Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Şehitlerimizi anma gününün bizim için ayrı bir önemi var. Çünkü Halkı Kurtuluş mücadelesi verirken bu toprakları 6 bin 317 şehidin kanlarıyla suladı. Bize düşen görev bugünlere gelmemiz için canları pahasına savaşıp bu topraklara kanlarını döken şehitlerimizi yad etmek, onları asla unutmamak ve gelecek nesillere bu kahramanlıkların anlatılmasını sağlamaktır. Bu sebeple bizde Şahinbey Belediyesi olarak derslerinde başarı göstermiş olan 10 bin öğrencimizi, vatan toprağını korumak için canlarını vermiş olan 253 bin şehidimizin bulunduğu Çanakkale’ye götürüyoruz. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100’üncü yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ederken, yaşayan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahmazoğlu: “Şehitlerimizi Rahmet Şükran Ve Minnetle Anıyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN