Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD’e Katılmak İsteyen 19 Kişi Yakalandı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 19:04
Türkiye üzerinden Suriye’ye geçip IŞİD’e katılacakları tespit edilen yabancı uyruklu 19 kişi yakalandı. Çoğu Endonezya uyruklu oldukları belirlenen şahıslardan bir bayanın ise hamile olduğu bildirildi.
Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İllegal yollardan Suriye’deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla ülkemiz üzerinden Suriye’ ye geçiş yapacakları değerlendirilen, Endonezya uyruklu R.A.S., A.R.R., A.N.I., Q.M.H., I.W.A., J.F.N., N.S.A.H., A.U.H., T.N.M., S.H.K., M.I.R. ve A.Y. isimli yabancılar, 29 Ocak 2015 tarihinde yakalanarak, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.
Geri Gönderme Merkezi’nde kalan 4 kişilik aileden Endonezya uyruklu I.S. isimli yabancıya hamileliğinden dolayı 36 haftalık havayolu ve karayolu ile yolculuk yapılamayacağı şeklinde doktor raporu düzenlenmiştir. Doğum gerçekleştikten sonra adı geçen bayanın ailesi ile birlikte ülkelerine çıkışları sağlanacaktır. Hakkında, ‘yurda giriş yasağı’ bulunan Fransa uyruklu C.R.J.M.S. isimli şahıs İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 19 Mart 2015 tarihinde yakalanarak sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
İllegal yollardan Suriye’deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla ülkemiz üzerinden Suriye’ye geçiş yapacakları değerlendirilen Rusya uyruklu O.M. ve S.D. ile Kırgızistan uyruklu S.N. isimli şahıslar, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 19 Mart 2015 tarihinde yakalanarak sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
Söz konusu şahıslar, 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa istinaden işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra sınır dışı edileceklerdir. İllegal yollardan Suriye’deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla ülkemiz üzerinden Suriye’ye geçiş yapacakları değerlendirilen Libya uyruklu V.M.A. ve H.H.E. isimli şahıslar, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 18 Mart 2015 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmış, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD’e Katılmak İsteyen 19 Kişi Yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN