Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konukoğlu Kadın Girişimcilere Seslendi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Konukoğlu Kadın Girişimcilere Seslendi
Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, “Artık her başarılı bir erkeğin ardında başarılı bir kadın değil, her başarılı bir kadının ardında başarılı bir erkek vardır demek istiyoruz” dedi.
GSO tarafından organize edilen yemekte, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri bir araya geldi.
Açılışta konuşan Konukoğlu, kadın girişimcilerin böyle heyecanlı bir toplantı yapmasının kendilerini de heyecanlandırdığını belirterek, “Benim her zaman söylediğim bir söz var. ‘Bugün Türkiye’de kadınlarımızı eğer işin içerisine sokamazsak hiçbir şeyi başaramayız’. Bunu her yerde tekrar ediyorum. Ayrıca büyüklerimizin bir sözü var, ‘her başarılı erkeğin ardında başarılı bir kadın vardır’ diye. Artık her başarılı bir erkeğin ardında başarılı bir kadın değil, her başarılı bir kadının ardında başarılı bir erkek vardır demek istiyoruz” diye konuştu.
Konukoğlu, önümüzdeki dönemlerde GSO Meclisi’nde kadınların daha çok bulunmasını istediklerini kaydederek, şöyle devam etti:
“Bunu yalnızca Sanayi Odası olarak değil diğer odalar için de söylüyorum. Onlar da sizleri meclislerinde görmek istiyorlar. Sanayi Odası’nda 3 bayan meclis üyemiz var ve Sayın Ferhan Sağım Yönetim Kurulumuzda. İnşallah Ferhan Hanım hepinize örnek olur ve sizleri meclislerimizde, yönetimlerimizde ve başkanlıklarda görürüz.”
“Bu ülkenin yol alacağı çok büyük mesafesi var. 2023’e, 2050’ye ve 2071’e uzanabilmemiz için hep birlikte çalışmak zorundayız” diyen Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bütün hayallerimiz torunlarımıza dünya lideri bir ülke bırakmaktır. Bunları gerçekleştirmek istiyorsak ülkede birlik beraberlik içerisinde el ele çalışmak zorundayız. Önümüz açık. Geçmişi tartışarak hiçbir yere varamayacağımız bugüne kadar görüldü. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun.”
TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ise, kadın girişimcilerin gelişimi için en temel koşulun iletişim olduğuna vurgu yaparak, “En güzel iletişim yüz yüze olan iletişimdir. Bizlere bu olanağı sağlayan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’na, tüm oda yönetimine kurulumuz adına çok teşekkür ediyorum. Geçen dönemde görev alan Mehpare Kileci başkanımıza ve yönetimine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.Bize teslim edilen bayrağı en iyi şekilde taşıyacağımıza ve çok önemli projeler yapacağımıza ekibim adına söz veriyorum” ifadelerini kullandı.
Organizasyonun düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür eden TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu eski Başkanı Mehpare Kileci de şunları kaydetti:
“Bu masada oturanlar yaptıkları işleri gözlerinin önüne getirirse, nasıl yaralara merhem olduklarını, nasıl sorunlara çare bulduklarını görecekler. Biz sayın Hülya Akkaya ile çok güzel çalışmalar yaptık. Allah her lidere böyle sevilmeyi ve böyle uğurlanmayı nasip etsin.”
Açış konuşmalarının ardından, Mehpare Kileci ile TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu eski Başkan Yardımcıları Funda Suran, Nilgün Karginer ve İcra Kurulu’na plaket takdimi yapıldı.
Düzenlenen yemek sanatçı Zekai Tunca’nın verdiği konser ile sona erdi. Tuğcan Otel’de düzenlenen yemeğe, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci, GSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ferhan Sağım, Ali Özpolat, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, Özel Sanko Okulları Danışma Kurulu Başkanı Jülide Konukoğlu ile kadın girişimciler kurulu üyeleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu Kadın Girişimcilere Seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN