Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadık Karakan Sanayiciye Övgü Yağdırdı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Sadık Karakan Sanayiciye Övgü Yağdırdı
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Sadık Karakan seçim çalışmaları kapsamında Gaziantepli sanayicileri ziyaret ettiğini ifade ederek, son dönemlerde Gaziantep sanayisine ve sanayicilerine yönelik ekonomik yönden başlatılan yıpratma kampanyasının tutmayacağını ifade ederek “Gaziantep sanayicisi Türkiye’nin yıldızı olmayı sürdürecektir” dedi.
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanlık görevinden istifa ederek Ak Parti Gaziantep Milletvekili aday adayı olan Sadık Karakan sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Gaziantepli sanayici ve iş adamlarını ziyaret ettiğini belirterek sanayide işlerin yolunda olduğunu ifade etti. Son dönemlerde Gaziantep sanayisine yönelik dedikodu nitelikli yürütülen yıpratma kampanyalarının ve bankaların kredi çağırma yönündeki eylimlerinin yanlış olduğuna dikkat çeken Ak Parti Gaziantep Milletvekili aday adayı Sadık Karakan, “Bu hayali kampanyalar tutmayacaktır, Gaziantep’i ve Gaziantep sanayicisini kimse yıpratamayacaktır” dedi.
Yaptığı incelemeler ve ziyaretlerde edindiği izlenimlerle ilgili değerlendirme yapan Karakan, “Türkiye’nin göz bebeği, Ortadoğu’nun sanayi üssü haline gelen Gaziantep’te elbette münferit bazı olaylar olabilir. Ancak bunu bütün sanayi kuruluşlarına ve sanayicilere mal etmek, Gaziantep sanayisini geriliyormuş gibi göstermek yanlıştır. Üstelik hızla büyüyen ve gelişen Gaziantep sanayisi GAP eylem planıyla birlikte yeni yatırımların merkezi haline gelecektir. Son dönemlerde dünya finans kuruluşlarının bir numaralı uğrak yeri haline gelen Gaziantep’in bazı bankacılar tarafından uygulanmaya çalışılan kredi geri çağırma yöntemlerini provokasyon olarak görüyorum. Gelişmeye ve büyümeye her zaman açık olan Gaziantep sanayisi bütün birimleri ve sektörleriyle üretiyor, ülkemize ve ekonomimize katma değer sağlıyor. Yüzbinlerce insan bu tesislerden ekmek yiyor. Bunu Gaziantep’e yapmaya kimsenin hakkı yok. Asılsız dedikodularla kimsenin kimseyi yıpratmaya hakkı yoktur. Ancak gördüğüm kadarıyla bilinçli bir şekilde bir merkezden yürütülen kötüleme kampanyası temelinde Türk ekonomisini kamuoyuna kötü gösterme gayretlerinden öteye gidemeyecektir. Seçim öncesi birileri bu işten nemalanmaya çalışıyor bunu da üreten, ürettiğini dünyanın bütün ülkelerine pazarlayan sanayicilerimiz üzerinden yapmaya çalışıyor. Yazıktır, günahtır. Aslı astarı olmayan bu dedikoduların yakında son bulacağına inanıyorum. Türkiye Ak Parti iktidarıyla adeta çağ atladı. GAP eylem planına bakıldığında Gaziantep’in bundan sonra sadece Türkiye ve Ortadoğu’nun değil, aynı zamanda dünyanın da sanayi üssü haline geleceği uzakta değildir. Yakın zamanda yaşayarak bunları göreceğiz. Ben sanayicilerimize bu tür asılsız dedikodulara kulak tıkamalarını tavsiye ediyorum. Zaten gördüğüm kadarıyla herkes işinde gücünde, daha iyiyi nasıl üretirim, daha iyi nasıl pazarlarım olaylarının peşinde. Gaziantep sanayisiyle, kültürüyle, turizmiyle, gastronomisiyle, birlik ve beraberliğiyle geçmişte birçok krizi aşmıştır, bu dedikoduları da aşacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadık Karakan Sanayiciye Övgü Yağdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN