Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma Şahin Ankara’da TCDD, DHMİ Ve İki Büyükelçiyi Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 22.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
ile ilgili proje ve sorunları düzenli olarak Ankara’da yetkililerin gündemine getirerek çözüm arayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, günü birlik ziyaretinde de 4 önemli görüşme yaptı.
Gaziantep’in en önemli sorunlarının başında gelen ulaşım konusunda Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ömer Yıldız ile Gaziray projesini görüşen Şahin, projenin hızlandırılması gerektiğini ve bunun şehrin önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu söyledi.
Daha sonra Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret eden Şahin, bu yıl çok sayıda uçuş iptalinin yaşandığı alanla ilgili sorunları gündeme getirdi. Genel Müdür Serdar Hüseyin Yıldırım’a Havalimanı’nın yenilenmesi ve genişletilmesine yönelik düşüncelerini aktardı.
Günün üçüncü görüşmesini Japonya’nın Büyükelçisi Yutaka Yokoi ile yapan Başkan Şahin, daha fazla Japon turistin Gaziantep’e gelmesinin sağlanması ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Japonya seyahatinde ortaya çıkan bazı konularla ilgili neler yapılabileceğini konuştu.
Daha sonra Katar Büyükelçisi Salem Mubarek El-Shafi ile Gaziantep’in sanayi, ticaret, turizm ve genel yapısı ile ilgili görüşme yaptı. El Shafi’yle önümüzdeki aylarda Katar devleti tarafından Gaziantep’te gerçekleştirilecek bazı projelerin ayrıntıları görüşüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Şahin Ankara’da TCDD, DHMİ Ve İki Büyükelçiyi Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN