Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te “Otobüsüm Nerede” Uygulaması Başladı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Gaziantep’te “Otobüsüm Nerede” Uygulaması Başladı
Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdaki sıkıntıları asgariye indirme çalışmaları sürüyor. Yol, köprülü kavşak, sola dönüş yasakları ve kart27 uygulamalarından sonra “otobüsüm nerede” adı altında yeni bir proje başlatan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara otobüs hareket saatlerini bildiriyor. Uygulama ile yolcu, akıllı cep telefonundan hangi otobüsün hangi durağa saat kaçta geleceğini öğrenebiliyor.
Ulaştırma Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı yetkililerinin hazırladığı proje ile bir yolcu hangi durakta saat kaçta otobüs geçeceğini cep telefonu ile öğrenebilecek. Hangi sıklıkla hangi yöne gittiğini öğrenebilecek ve buna göre otobüs duraklarını kullanabilecek. Mart ayından itibaren otobüs duraklarında başlanan uygulamada; vatandaşlar internet vasıtasıyla akıllı cep telefonlarına İOS ve android uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Bu uygulama ile hangi otobüsün hangi durağa ne zaman geldiğini kolayca öğrenebiliyor. Bin 672 durağın koordinatları alınarak hazırlanan harita üzerinde; 121 hattın olduğu ve bu hatlarda 853 aracın hizmet verdiği ifade edildi.
AKKILI DURAKLAR DEVREDE
Yine, Ulaştırma Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı tarafından hizmete giren “Akıllı Durak” ile yolcular bilgilendiriliyor. Otobüs durağında bekleyen bir yolcuya, elektronik tabela ile hangi otobüsün kaç dakika sonra durağa geleceği ve nereye gideceği bilgisi veriliyor. Bu vesile ile yolcu gideceği yerin bilgisini öğrenerek ona göre bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te “Otobüsüm Nerede” Uygulaması Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN