Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAÜN’de Yaşlılar Gönüllerince Eğlendi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
GAÜN’de Yaşlılar Gönüllerince Eğlendi
Üniversitesi (GAÜN) Seyirtepe Sosyal Tesislerinde “Yaşlılar Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Huzurevi sakinlerine müzik eşliğinde öğle yemeği verildi.
Yemeğe; Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yaşar Gündoğdu, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, Huzurevi Yetkilileri ve çalışanları, çok sayıda akademik, idari personel ile öğrenci katıldı.
GAÜN Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğrencilerinin sunduğu müzik eşliğinde yemek yiyen ve doyasıya eğlenen yaşlılar, öğrencilerle birlikte halay çekip, keyifli bir gün geçirdi.
Yemeğin açılışında konuşan Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, “Bugün Gaziantep Üniversitemizin çok önemli bir yemeğinde sizlerle bir aradayız. Yaşlılarımız bizler gibi bir zamanlar bu toplumun önemli sorumluluklarını sırtlarında taşıyorlardı. Bugün belki hayatının son baharında devletimizin şefkatli kolları arasında hayatlarını devam ettiriyorlar” dedi.
Aydın, “Bir düşünür, ‘Bir millet yaşlılarına, çocuklarına ve kadınlara verdiği değerlerle ölçülür’ diyor. Bu anlamda dezavantajlı gurup olarak yaşlılarımıza, zor durumda olan vatandaşlarımıza devlet olarak daha fazla yardımcı olmak durumundayız. Son yıllarda ülkemizin çok sayıda kentinde çok güzel huzur evleri yapılmakta. Ancak o güzel huzur evlerine rağmen huzuru bulmak o kadar kolay değil. İşte bu huzuru bulmak için huzur evlerinde yaşayan büyüklerimizin huzurlu bir ortamı yaşayabilmeleri, paylaşabilmeleri için toplumun her kesiminin desteğine ihtiyacımız var” diyerek, bugünün gençlerinin yarının yaşlıları olacağını söyledi.
Huzurevi sakinleriyle böyle bir etkinlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Sekreter Ercan Eroğlu, Dinimizin ve Türklük şuurumuzun gerektirdiğiyaşlılara saygı ve onlara hizmet etme emrinden hareketle gelenekselleşen bu etkinliğinsürdürüleceğini belirtti.Konuya akademik hizmet yönünden de değinen Eroğlu, “Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Yaşlı Bakım Hizmetleri programıyla da yaşlılarımıza yönelik hizmet veren kurumlarda çalışacak ara insan gücü yetiştirmektedir” diyerek, yaşlılarımıza sağlıklı ve uzun ömür dileğinde bulundu.
Konuşmaların sonrasında Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yaşar Gündoğdu, Genel Sekreter Ercan Eroğlu ve öğrenciler tarafından Huzurevi sakinlerine çiçek takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN’de Yaşlılar Gönüllerince Eğlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN