İslahiye MYO Öğrencileri Gübretaş Tesislerine Teknik Gezi Düzenledi

Giriş Tarihi: 27.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
İslahiye MYO Öğrencileri Gübretaş Tesislerine Teknik Gezi Düzenledi
Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlığı Programı, Organik Tarım ve Lojistik Yönetimi Programı öğrencilerine yönelik olarak, GÜBRETAŞ Gübre Fabrikaları İskenderun Bölge Müdürlüğü Tesislerine teknik gezi düzenlendi.
Gübretaş Bölge Satış Temsilcisi Ferdi Vural’ın öğrencilere eşlik ettiği, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, Yüksekokul Öğretim Elamanları ve Yüksekokulun Laborant ve Veteriner Sağlığı ile Organik Tarım ve Lojistik öğrencilerinin katıldığı teknik gezide, İskenderun Gübretaş Bölge Müdürlüğü, Bölge Toprak Laboratuarı, bölge depoları ve Ppketleme üniteleri ziyaret edildi.
Yüksekokul öğrencilerine İskenderun Gübretaş Bölge Müdürü Turhan Koç ve ekibi tarafından gübre ve gübreleme ile ürüne ve toprağa geliştirdikleri tekniğe göre bilgi verilerek,Analiz ve Kalite Kontrol Şefi Hasan Şanal tarafından toprağın yapısı konusunda sunum yapıldı.
GÜBRETAŞ Gübre Fabrikaları İskenderun Bölge Müdürü Turhan Koç, öğrencilerin teknik gezi ile bu tür teknik gezilerle sahaya inerek pratiklerini geliştirmelerinin takdire şayan olduğunu söyledi. Yıllık yapılan Lojistik sevkiyatının 600 ton civarında olduğunu, Gübretaş İskenderun Bölge Müdürlüğü olarak 160 çeşit sıvı toz ve katı gübre ürünlerini Türkiye’nin yaklaşık 35 iline sevk ettiklerini belirten Koç, bundan sonraki aşamada da üniversite öğrencilerinin saha çalışmalarında da katkıda bulunacaklarını sözlerine ekledi.
Gezide, Türkiye’nin Lojistik merkezi olan İskenderun Limanı’nın gezilmesinin sonrasında, Gübretaş Fabrikaları İskenderun Bölge Müdürlüğü depolarında depolama ve paketleme üniteleri ziyaret edilerek teknik bilgi alındı.
Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H.Ahmet Deveci, İslahiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin sahadaki pratik bilgilerini pekiştirmek amacıyla gübre kullanımı ve laboratuvar, paketleme ve lojistik konusunda düzenlenen teknik gezinin çok faydalı olduğunu ifade ederek, öğrencilerin teknik geziden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Deveci öğrencilerin öğrendikleri bilgileri sahaya çıkarak uygulama imkanı olmasının başarıyı artıracağını söyleyerek, Gübretaş İskenderun Bölge Müdürü TurhanKoç ve ekibine teşekkür etti.
Teknik geziden sonra Gübretaş İskenderun Bölge Müdürlüğünce sahilde öğrencilere yemek ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslahiye MYO Öğrencileri Gübretaş Tesislerine Teknik Gezi Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN