Türkiye'nin en iyi haber sitesi

51. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Gaziantep 51. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı
51. Kütüphane Haftası etkinlikleri, Demokrasi Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk bırakılması ile başladı.
Demokrasi Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk bırakılması ile başlayan kutlamada daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemine istinaden açış konuşmasını yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Remzi Mızrak, ”Kütüphaneler hayatımızın her yerinde olması gereken kurumlar olmasına rağmen bazı nedenlerden dolayı toplum içerisinde gerekli değerleri almış değiller. Bizim bütün çabamız ekibimizle, kültür müdürlüğümüzle temel amacımız kitabı hayatımızın merkezine daha fazla girme yönünde, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Kütüphane neden kültürler arası diyalogda önemli çünkü her türlü bilgi kaynağını bünyesinde topluyor” ifadelerini kullandı.
Ayrıca Gaziantepli vatandaşların kütüphaneyi kullanma konusunda Türkiye’de iyi durumda olduğunu söyleyen Mızrak, “Gaziantep özelinde ileri durumda olmasak bile çok kötü durumda değiliz. 2014 yılı sonu itibariyle Gaziantep İl Halk Kütüphanesi üye sayısı açısından Türkiye‘de 7., aktif üye sayısı bakımından Türkiye’de 4. sırada. Yani bu kadar eksikliğimize rağmen çok iyi bir noktada olduğumuz söylenebilir” diye konuştu.
Kutlamaya İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu, kütüphane görevlileri ve öğrenciler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep 51. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN