Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaimder Başkanı APA İnşaat Sektörünün Sorunlarını Fatma Şahin’e Aktardı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa ve Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştü. Fatma Şahin, kendisini ziyaret eden GAİMDER üyelerine “Sorunları birlikte analiz edip, çözüm yollarını da birlikte bulalım” önerisinde bulundu.
APA SEKTÖRÜN TALEPLERİNİ ANLATTI
GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, Gaziantep’te inşaat sektörü başta olmak üzere üyelerinin yaşadığı sorunları Başkan Fatma Şahin’e anlattı. Belediyenin yaptığı çalışmaları yakından gözlemlediklerini belirten İbrahim Apa, GASKİ ve İmar Altyapısının yanı sıra meslektaşlarının yaşadığı ve kendilerine ilettiği çeşitli problemlerin çözümü için Fatma Şahin’den destek istedi. Sektörün sorunlarını çözmek için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Apa “Daha önce Şahinbey ve Şehitkamil Belediyesi nezdinde girişimler yaptık. TEDAŞ yöneticileri ile bir araya geldik. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile görüşmeler yaptık. Büyükşehir Belediyesi ile de bu kapsamda bir araya geldik. Sizlerin bu konuda duyarsız kalmayacağınızı biliyoruz. Bu düşünceden hareketle, sorunlarımızın ortak akılla çözüme kavuşmasından yanayız. Daha iyi ne yapabiliriz. Belediye ile ortak bir paydada buluşup, çözümü hızlandırmak istiyoruz” dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM TALEBİ
Müteahhitlerin bir başka talebi ise, kentsel dönüşümle ilgili oldu. Apa, belediyeler tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde özel sektöründe aktif rol üstlenme vaktinin geldiğini belirterek, “Bizler bu konuda sorumluluk almaya hazırız. Merkezi hükümet, yerel yönetimler ve özel sektör birlikte hareket ederse bu projeler ivme kazanır. Bundan hem vatandaş kazançlı çıkar, hem ülke ekonomisi yarar sağlar hem de sektörümüze canlılık gelir” dedi.
Ziyarette ayrıca Başkan Apa, Büyükşehir Belediyesi’nden Ekolojik Kent projesinin müteahhitlere daha iyi tanıtılması ve bilgilendirilmesi için de destek istedi. Apa “Ekolojik Kent projesi meslektaşlarımıza iyi anlatılırsa, o bölgede de bir canlanma olacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.
ŞAHİN “STRATEJİK BİR MESLEK GRUBUNUZ VAR”
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise sözlerine, GAİMDER Başkanlığına seçilen İbrahim Apa ve Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dileyerek başladı.
Fatma Şahin, inşaat sektörünün çok stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek “Sizin mesleğinizin sorunlarıdemek, şehrin sorunları demek. Bu sektör hepimizi yakından ilgilendiriyor. Sorunlarınızı birlikte analiz edip, çözümü de birlikte arayalım.Buna her zaman varız. Ben Bakanlığım döneminde de hep yanınızda oldum. Şimdi de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırım” diye konuştu.
Şahin, Kentsel Dönüşüm’ün yanı sıra Ekolojik Kent konusunda da müteahhitlerle işbirliğine hazır olduklarının mesajını verdi.
GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI KARARI
GAİMDER Başkan İbrahim Apa, ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i, dernek üyeleriyle geniş katılımlı bir toplantı düzenlemeye davet etti. Daveti kabul eden Şahin ise “Sektör temsilcilerimizle her zaman bir araya gelmeye hazırız. Bütün üyelerinizi davet edin. Ekibimizle birlikte Derneğinize gelelim. Orada sorunları birlikte dinleyip, birlikte çare arayalım” dedi. Ardından da görüşmede hazır bulunan Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Toprak ile Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan’a, toplantının en kısa sürede yapılması talimatını verdi. Toplantının önümüzdeki hafta başında yapılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaimder Başkanı APA İnşaat Sektörünün Sorunlarını Fatma Şahin’e Aktardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN