Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Sanko Okulları’nın TÜBİTAK Başarısı

Giriş Tarihi: 4.4.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Özel Sanko Okulları öğrencilerinin Mersin’de düzenlenen 46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge birincisi olan 2 projesi, Türkiye finalinde yarışacak.
Mersin’de düzenlenen bölge sergisine Adana, , Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kilis, Mersin ve Osmaniye illeri ile KKTC’den toplam 1544 proje katıldı. 46. TÜBİTAK Mersin Bölge Sergisine 191 proje ile katılan Gaziantep ilinden Özel Sanko Okulları, 2 proje ile Türkiye Final yarışmalarına gitme hakkını elde etti. Bilgisayar dalında 5 projenin yer aldığı yarışmada Özel Sanko Koleji 12. sınıf öğrencisi Burak Erkıl ıç’ın matematik öğretmeni Mehmet Başaran danışmanlığında hazırladığı proje birinci olarak, Türkiye final yarışmasına gitme hakkı kazandı.
Fizik dalında 19 projenin yer aldığı yarışmada ise Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi 10. Sınıf öğrencilerinden Şimal Bingöl ve Melek Ünal’ın, fizik öğretmeni Hasan Gökhan Aslan danışmanlığında hazırladıkları proje birinci olarak Türkiye final yarışmasına gitme başarısını gösterdi. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Mayıs ayında Ankara’da gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Sanko Okulları’nın TÜBİTAK Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN