Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç MÜSİAD Üyelerinden Fadıloğlu’na Ziyaret

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
Genç MÜSİAD Üyelerinden Fadıloğlu’na Ziyaret
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Şubesi Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD), Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade etmek amacıyla ziyarette bulundu.
İş hayatında sivil toplum kuruluşlarına üye olmanın önemine vurgu yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,”üniversite hayatında alınana eğitim ticari hayata girdiğimizde “ya bizim ticari hayatla bunu hiçbir alakası yok” diyorsun ama o birikimin faydasını zaman içerisinde görüyorsun. Diğer taraftan da sivil toplum kuruluşunda eğitim almakta nefis terbiyesi açısından, edep adap öğrenmek, hiyerarşik yapıyı bilmek, sabretmeyi öğrenmek açısından da çok önemli” diye konuştu.
Sonrasında MÜSİAD’IN iş hayatındaki yerine de vurgu yapan Fadıloğlu sözlerine şöyle devam etti:
”MÜSİAD Türkiye’de iş camiasında etkin ağırlığı olan bir kuruluş böyle bir yapının içerisinde bulunmak hem üyeler için hem de ülke için büyük bir avantaj. Buradaki dostluklar, ticari irtibatlar üst seviyeye çıktıkça şehrinizin kazanması ülkenizin kazanması demek bu açıdan önemsiyoruz. Yalnızca burada değil imkanı olan bütün arkadaşların mutlaka belirli STK’larda görev yapmasında fayda var. Nasıl üniversitelerde toplum duyarlılık projesi adı altın kredili ders alınıyorsa burada da insan kendini yetiştiren bu topluma karşı sorumlulukları var. bir yanından ekmeğini kazanmak için ticari faaliyetini devam ettirecek ama toplumsal duyarlılık projesi çerçevesinde sosyal sorumluluk projesi olarak da mesaisi yettiği kadar bu işlere emek vermeli. Yalnız STK’ların havasına kapılıp bir başına çalışan insanlardan işini kaybetmiş arkadaşlarım var. bu işin havasına kapılamadan kendi işinizin ayakları üzerine basmasını sağlanmalı. Ekonomikmen rahat değilsen nerenin başkanı ol orada duramazsın. Bunun için ekonomik rutine binmiş bir işin olması ya da sana yardımcı olacak ortağın veya kardeşin olması gerekir”
Ziyaretin sonunda üyeler, Rıdvan Fadıloğlu adına 10 adet fidanı Genç MÜSİAD arazisine bağışladığını gösteren plaket takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç MÜSİAD Üyelerinden Fadıloğlu’na Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN