Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kolej Vakfında Muhteşem Caz Konseri

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 10:24
Gaziantep Kolej Vakfında Muhteşem Caz Konseri
Cedric Watson ve Bijou Creole Grubu Kolej Vakfı Özel Okullarında muhteşem bir caz konseri verdi. Zaman zaman öğrencilerin de sahne aldığı konserde grubun başarı öyküsü GKV’li öğrenciler tarafından hazırlanan sunumla anlatıldı.
Adana A.B.D. Konsolosluğu ve GKV Cemil Alevli Kolejinin ortaklığıyla organize edilen Cedric Watson ve Bijou Creole Grubu caz konseri büyük ilgi görürken, üç aşamalı gerçekleştirilen programda GKV özel liseleri öğrencilerinin katıldığı atölye çalışması ve grup elemanlarının söyleşisi ayakla alkışlandı. GKV Cemil Alevli Koleji öğrencilerinden Jiwon Shim ve Mustafa Erbağcı’nın hazırladıkları İngilizce ve Türkçe grup tanıtım sunumunun ardından, Adana ABD Konsolosluğu Kültür Ataşesi Susan Wilson, grubun Türkiye turnesi kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında bulunmaktan ve Amerika’nın Lousiana bölgesinden ezgileri öğrencilerle paylaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
GKV’li öğrencilerin, müziğe olan ilgilerinden ve kendileri için hazırladıkları müzik performanslarından fazlasıyla etkilenen Sedric Watson ve grup üyeleri programın söyleşi bölümünde, farklı müzik türlerinden, müziğin evrenselliğinden ve müzik deneyimlerini anlatarak insanlığın ortak dilinin müzik olduğunu ifade etti. Konserde İngilizce ve Fransızca şarkıları dinleyen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri müziğin ritmine kendilerini kaptırarak gruba eşlik etti. Konserin ardından günün anısına grup üyelerine çeşitli armağanlar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Kolej Vakfında Muhteşem Caz Konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN