Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadık Karakan’dan Çalışma Sözü

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 10:24
Sadık Karakan’dan Çalışma Sözü
Türkiye Hokey Federasyonu eski Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olan ve temayüller sonrası listeye giremeyen Sadık Karakan , Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti’nin iktidara gelmesi için gerekli her türlü desteği ve çalışmayı yürüteceğini açıkladı.
Gaziantep’ten birinci sıra adayı gibi çalışmaları destekleyeceğini belirten Karakan, “Bu seçim kader seçimidir, bu seçim Türkiye’nin seçimidir. Listede asil aday olmakla olmamak arasında bizim için bir fark yoktur. Sözümüzün ardında duracağız ve Türkiye’nin kazanması için Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun altına imza koyduğu listeleri destekleyeceğiz” dedi.
Zorlu bir adaylık süreci geçirdiklerini de belirten Türkiye Hokey Federasyonu eski Başkanı Sadık Karakan bu süreçte Ak Parti kadrolarıyla önemli çalışmalara imza attıklarını da sözlerine ekleyerek “Aday adaylığı süreci ile ilgili şahsıma özel bir kampanya yürütmedim. Parti programlarına uydum, gerek ülke genelinde, gerek ise Gaziantep’te, biraz okuyan, gündemi takip eden insanlar bizi zaten biliyorlardı ancak bu sayede daha geniş kitlelerle tanışma, konuşma fırsatı buldum. Zamanın çok dar olması ve tanıtım konuşmalarımızın 3-5 dk. İle sınırlı olması ile birlikte, nezih ve seviyeli bir süreç yaşadım. Bundan dolayı da Gaziantep Ak Parti teşkilatlarını yürekten kutluyorum. Neden Aday olamadım; olmak kadar, olmamak ta saygı duyulması gereken bir olgudur. Matematiksel olarak herkesin olma imkânı ihtimali yoktur. Dolayısıyla çok doğal karşıladım ve zerre kadar üzülmedim, Süreç içerisinde her daim ve tüm samimiyetimle Allah’tan hayırlısını istedim. Göreve talip olurken nimetinden ziyade külfetine talip oldum, Takdir-i İlahi’dir, Allah nasip etmemiştir, o yüzden bunu sorgulamak yada farklı sebepler söylemek bana göre yaratana şirktir. Liyakat konusunda mütevazı olmayacağım ve affınıza sığınırsak söylemek zorundayım ki; Allah’a şükür, gerek Gaziantep’in gerek ise Türkiye’nin içeride- dışarıda tüm meselelerine katkı sunacak bilgi, birikim ve donanıma fazlasıyla sahibim“ dedi.
Türkiye’nin seçim atmosferine girdiğine dikkat çeken Sadık Karakan, 7 Haziran seçimlerinde kazananın Türkiye olacağını belirterek,“Adayların tamamına saygı duyuyorum, hatta diğer parti adaylarına da saygı duyarım, çünkü millete hizmete talip olmuşlardır ve milletin vekâletini alacaklardır, onlara saygı duymamak, millete saygısızlık olur. Allah şaşırtmasın, çok mesuliyetli ve hakikaten kendini bilen için ağır vebali olan bir görevdir. Adaylık listesinde yer aldıklarına göre ideal insanlardır, bunun değerlendirmesini halk yapar. Bana samimice düşen görev yola çıktığım Partime ve aday olan arkadaşlarıma destek olmaktır, katkı sunmaktır, aslolan budur, başta şahsım olmak üzere Gaziantep’te listeye giremeyen 108 aday adayının tamamının Partimize, birinci sıra aday gibi destek olmamız gerekir. Netice ne olursa olsun, halkın iradesinin tecellisi olacağından saygı duymamız gerekir, zafer yine Ak Parti’nin olacaktır. Aday adaylık sürecimde beni destekleyen veya desteklemeyen bütün dava arkadaşlarıma, yol arkadaşlarıma, Ak Partinin bütün birimlerine, teşkilatlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Gün bu gündür, gün Türkiye’ye sahip çıkmak için sandığa sahip çıkma günüdür” dedi.
Karakan, seçim takvimi boyunca Gaziantep’te Ak Parti il teşkilatının ve il başkanlığının emrinde olacağını ve kampanyanın bütün aşamalarında aktif görev alacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadık Karakan’dan Çalışma Sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN