Şehitkamil’den Doğa Hayvanlarına Özel Bahçe

Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 12:01
Şehitkamil’den Doğa Hayvanlarına Özel Bahçe
İnsan hayatına önem verdiği kadar, doğada yaşayan yaban hayvanlarına da aynı hassasiyet üzerinde duran Şehitkamil Belediyesi, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, Dülük Tabiat Parkı’nda özel ayrılmış alana, hayvanların beslenmeleri için meyve bahçesi oluşturdu. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Dülük Tabiat Parkı içerisine 2 bin meyve ağacı dikerek, hayvanların beslenme ihtiyacına destek olduk” dedi.
ŞEHİTKAMİL’DEN YABAN HAYVANLARINA 2 BİN MEYVE AĞACIYLA DESTEK
Doğa ve yaban hayvanları için yapmış olduğu birbirinden başarılı ve örnek gösterilen projeleri hayata geçiren Şehitkamil Belediyesi, bu kez de Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, doğal hayatta yaşayan canlılar için özel meyve bahçesi oluşturdu. Dülük Tabiat Parkı’nda bulunan çam ağaçlarından beslenemeyen kuş ve benzeri yaban hayvanları için oluşturulan özel meyve bahçesine bir birinden çeşitli meyve ağacı dikildi. Ayrıca, hayvanların diğer ağaçlardan da faydalanabilmeleri için ise meyve aşılaması yapıldı.
"DOĞA VE YABAN HAYVANLARININ YAŞAMLARINA DESTEK VERİYORUZ"
Yaban hayvanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına hayata geçirilen meyve bahçesini yerinde inceleyen Başkan Fadıloğlu, “Dülük Tabiat Parkı mesire alanın üst kısmında daha önce elle dikilen çam ağaçlarının olduğu yerdeyiz. Buranın içinde bir yaban hayatı var. Doğal hayatı korumak adına 2 yıldır burada meyve ağacı çalışması yapıyoruz. Yetişmiş olan ağaçların yanı sıra, boş olan alana 2 bin yeni meyve ağacı diktik. Mevcut yabani olan ağaçlar aşılandı ve meyve ağaçlarının sayısı artırıldı. Aklınıza gelebilecek her türlü meyve ağacını burada bulundurmaya çalışıyoruz. Çünkü burada yaşayan canlıların çam ağaçlarından beslenme imkanları yok. Yalnızca piknik alanlarındaki atıklardan besleniyorlar. Bunun önüne geçmek istedik ve böyle bir projeyi hayata geçirdik. Doğa ve yaban hayvanlarının kendi yaşadıkları doğal yaşamlarında beslenebilmeleri için meyve ağaçlarını artırmamız gerekiyor. Bizde Dülük Tabiat Parkı içerisinde var olan ağaçların yanı sıra bu yılda 2 bin meyve ağacı daha dikerek, hayvanların beslenme ihtiyacına destek olduk. Bu bölgedeki boş olan alanlara artık çam değil, meyve ağaçları dikiyoruz ki özellikle burada yaşayan hayvanların hayatlarını koruyup kolaylaştıralım. Yaban hayvanları bundan sonra bu yeni bahçemizden beslenecekler. Burada özellikle kuş türleri, tavşan ve tilki gibi yaban hayvanlarının yaşamlarına destek sağlamak adına meyve ağaçlarını artırma çalışmamızı sürdürüyoruz. İnşallah bu yıl ekilen ağaçlarımızda kısa sürede büyüyerek, meyve veren diğer ağaçlarımız gibi doğal yaşama katkı sağlarlar. Böylece bizde, doğal yaşama destek vermiş olacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil’den Doğa Hayvanlarına Özel Bahçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN