Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Ve Suriyeli Gençlere Girişimcilik Eğitimi

Giriş Tarihi: 27.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
Türk Ve Suriyeli Gençlere Girişimcilik Eğitimi
Katma değerli teknolojik ürünlerin üretimi ve girişimcilerin eğitimi konusundaki çalışmalarını sürdüren Üniversitesi (GAÜN) TARGET Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), 18-24 yaş grubundaki Türk ve Suriyeli girişimci adayları için düzenlenen “Genç Girişimcilik Programı”nı yürütüyor.
GAÜN TARGET Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Genel Müdürü Ekrem Tekin, Hollanda’da yerleşik SPARK adlı sivil toplum kuruluşunun finanse ettiği ve ASFARI FOUNDATION tarafından da desteklenen bu programa, fikirleriyle başvuran 86 Türk ve Suriyeli gencin önce iki gün süren bir çalıştaya katıldığını, bunlardan en iyi iş fikri olan 15 Suriyeli, 15 Türk olmak üzere 30 girişimcinin ikinci aşamaya geçtiğini kaydetti. 10 gün sürecek programda Türk ve Suriyeli genç girişimcilere bu sürede iş yeteneklerini geliştirme ve iş planlama ve hazırlama eğitimi verildiğini ve girişimci koçluğu hizmetleri de sunulduğunu ifade eden Genel Müdür Ekrem Tekin, çalışmanın sonunda yapılacak değerlendirme sonucu fikirleri en iyi olan girişimcilere toplam 9 bin Euro ödül dağıtılacağını da vurgularken, etkinlikle GAÜN Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vural Özdemir, Hollanda Fahri Konsolosu Bora Tezel ve Suriyeli Danışman Suphi Mustafa tarafından da katılımcılara bilgilendirmeler yapıldığını kaydetti.
Girişimci Eğitim Programı’nın sürdüğü TARGET Teknoloji Transfer Ofisi’ni ziyaret ederek, genç girişimcilerle sohbet eden GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin Bedir ile Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Abdülkadir Çevik katılımcılar ile sohbet etti ve başarı dileklerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Ve Suriyeli Gençlere Girişimcilik Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN