Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artankara Çağdaş Sanat Fuarı

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:22
Artankara Çağdaş Sanat Fuarı
SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen, ATİS Fuarcılık tarafından, Tüm Sanat Galerileri Derneği ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği işbirliği ile düzenlenen ART ANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’na katıldı.
Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen fuarda, Türkiye ve diğer ülkelerden 29 ulusal ve uluslararası sanat galerisi, müzeler, dernekler, vakıflar, kütüphaneler, araştırma merkezleri, sanat eğitimi ile ilgili kurum ve kuruluşlar, koleksiyonerler ve 189 sanatçı eserlerini sergiledi.
ART ANKARA buluşmasında sanatseverlerin bir sanatçının düş penceresinden, yeniden bir dünyaya bakma şansını fuar boyutunda yaşadıklarını belirten Özen, “Türk sanatını tanıtmak, sanatçılara katkı sağlamak ve halkın sanatla iç içe yaşamasını kolaylaştırmayı amaçlayan fuar, yurtiçi ve yurtdışından ressamlar, heykeltraşlar ve seramik sanatçılarının buluşma noktası haline geldi” dedi.
Özen, fuarın, SANKO Sanat Galerisi’nin 2015-2016 sergi programında yer alacak sanatçılarla bir araya gelme anlamında da kendisine önemli kazanım sağladığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artankara Çağdaş Sanat Fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN