Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den Bedensel Engellilere Akülü Şarj İstasyonları

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Büyükşehir’den Bedensel Engellilere Akülü Şarj İstasyonları
Türkiye’nin ilk Engelli Daire Başkanlığı’nı kurduktan sonra şehirde engellilere yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan Büyükşehir Belediyesi, yeni prejesi “Akü Şarj İstasyonları” ile engellilerin yaşamına bir katkı daha sundu.
Engelliler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan şarj istasyonları ilk etapta, Demokrasi Meydanı, SANKO Park yanı, Karataş Vakıfbank önü, Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü önü, Düztepe Yaşam Hastanesi karşısı, Gazikent Annaç Parkı içi ve Büyükşehir Belediyesi içinde olmak üzere 7 noktada hizmet veriyor. Kentte bedensel engellilerin akülü araçlarda yaşamış oldukları sıkıntıları asgariye indirmek ve ihtiyaçlarını gidermek için hazırlanan akülü şarj istasyonları, bedensel engelliler ve vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı. Engellilerin rahatlıkla ulaşabileceği noktalara yerleştirilen şarj istasyonları, aynı zamanda estetik ve görsel olarak da ayrı bir renk oluşturuyor.
Şarj istasyonlarından birisinde aracının aküsünü şarj yapan engelli vatandaş Melek Tekkanatlı, bu hizmeti kendilerine veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Artık daha sık dışarıda dolaşabileceğim. Aracımın şarjı biter diye korku ve endişe yaşamayacağım” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Bedensel Engellilere Akülü Şarj İstasyonları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN