Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimine Hayırsever Desteği Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 6.5.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 23:27
Gaziantep Eğitimine Hayırsever Desteği Devam Ediyor
(İHA) Gaziantep’te derslik açığının kapatılması amacıyla Valilik tarafından başlatılan “Eğitime Destek” kampanyasına, hayırseverler ilgi göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantepli Hayırsever İşadamı Ahmet Danış, 91. protokolü imzalayarak Şehitkamil İlçesi Batıkent Mahallesinde yapılacak olan 24 derslikli ortaokula isim hakkı karşılığı nakdi bağışta bulunarak destek oldu.
Konuya ilişkin protokol, Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya ve Hayırsever Ahmet Danış arasında imzalandı.
Protokol imzasında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, her şeyi devletten beklemek yerine, imkânı bulunan hayırseverlerin gönüllü katkılarının çok değerli bir hayır olarak takdirle anılacağının altını çizdi. Şimşek, Gaziantep eğitim-öğretimine hayırsever Ahmet Danış ve ailesinin katkılarını çok anlamlı bulduklarını belirterek, Ahmet Danış ve aile fertlerine teşekkürlerini ifade etti.
Vali Yerlikaya konuşmasında, Hıdırellez Bayramı olarak başlayan böyle anlamlı bir günde, ilimizin eğitim-öğretimine hayırsever desteği kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Hayırların en önemlisi eğitime yapılandır. Tüm Gaziantepli hemşehrilerimizden ilimizin eğitim-öğretimine destek olmalarını bekliyoruz. Hayırsever Sema-Ahmet Danış Ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Hayırsever işadamı Ahmet Danış ise, Gaziantep ve Kilis illerinde eğitim-öğretime destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Bize bu imkanı sağladıkları için Sayın Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Maddi durumu iyi olan tüm hemşehrilerimizi eğitime destek olmaya çağırıyorum” diye konuştu.
Düzenlenen protokol imza töreni, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Eğitimine Hayırsever Desteği Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN