Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GTO Başkanı Bartık’tan Tecrübe Paylaşımı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 10:42
GTO Başkanı Bartık’tan Tecrübe Paylaşımı
Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, iş hayatında başarılı olmak isteyen öğrencilerin üniversitenin ilk senesinde çalışmaya başlaması gerektiğini belirtti.
Bartık, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından düzenlenen “Sermaye Piyasalarında Yaşanan Son Gelişmeler” konulu panelde tecrübe paylaşımında bulundu.
Bartık, geleceğe hazırlık yapan kişilerin uzun süreli planlar yapması gerektiğini söyledi. Üniversitelerin çeşitli bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin okul sıralarındayken iş hayatına atılması gerektiğini belirten Bartık, “İş hayatında başarılı olmak isteyen öğrencilerin üniversitenin ilk senesinde çalışmaya başlaması lazım. Gaziantep’te öyle işadamlarımız var ki üstüne para vererek yanında çalışılır. Bir eğitimci hassasiyetindeki bu insanlar hem işi öğretiyor hem de hayatı” dedi.
Bartık, işletme okuyup da işletmeyi bilmeyen insanların okulu bitirdikten sonra iş hayatına girdiğinde zorlandığını ifade etti. Bu nedenle ilk yıllardan itibaren çalışmanın kişiye katkı sağladığını anlatan Bartık, şöyle devam etti:
“Girişimciliğin doğuştan olduğu bir şehirdesiniz. Sanayiciliğin ve ticaretin yoğun olduğu, örneği olmayan bir kentte yaşıyorsunuz. Bu gerçek Dünya Bankasının da dikkatini çekmiş ki Gaziantep’i rekabetçi şehirlerarasında gösterdi. Gaziantep ufku ve hayali olan insanların şehridir. Bunu Gaziantep sevgimden dolayı söylemiyorum. Bu kenti iyi değerlendirmek lazım. Bu fırsatı değerlendirenler kazanır. Kazanmak istiyorsanız Gaziantep’i iyi araştırın ve kendinize uygun gördüğünüz bir alanda gelişin.”
Hayata karamsar bakmamak gerektiğini vurgulayan Bartık, mutluluğun yollarını aramak gerektiğini ifade etti. Umutlu, mutlu bir gençliğin geleceğin inşasında önemli bir rol olacağını kaydeden Bartık, iyi insanların, faydalı toplulukların örnek alınmasını istedi.
Bartık, “Başarılı olmak için planlı, çok çalışmak gerekiyor. Zamanı iyi kullanan insanlar her zaman kazandı, kazanıyor. İş dünyası zor, bu gerçeği bilerek iş hayatına girin ve pes etmeyin” diye konuştu.
Eğitimli, kalifiye ve işinde iyi insanların bir an önce sektörlerin kılcallarına inmesi gerektiğine dikkati çeken Bartık, “Okurken kesinlikle dilinizi geliştirin, bilgisayarla haşir neşir olun ama bilgisayarı da kendinizi geliştirmek için kullanın. Artık Google’de ne aradığını sormak bile yetenek ve bilgi gerektiriyor. Bilgili ve yetenekli insanların ülkemizi ileriye taşıyacağına inancım sonsuzdur” ifadelerini kullandı.
Bartık, panel sonunda çeşitli bölümlerde okuyan öğrencilerle fotoğraf çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GTO Başkanı Bartık’tan Tecrübe Paylaşımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN