Şahinbey Sanayi Sitesine Taşınmalar Başladı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 10:46
Şahinbey Sanayi Sitesine Taşınmalar Başladı
Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Şahinbey Sanayi Sitesi’ne taşınmalar başladı. Yeni işyerlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan esnaf ’e özgü olan “Yah” çekerek taşınmayı kutladı.
Şahinbey Belediyesi tarafından, kentsel dönüşüm bölgesinde yer alan Eski Garajlardaki oto tamirci esnafının taşınması için yaptırılan ve esnafa 10 yıl vadeyle verilen Şahinbey Sanayi Sitesi’ne taşınmalar başladı. Yıllardır dar sokaklarda ve küçük işyerlerinde geçimlerini sağlamaya çalışan esnaf yeni işyerlerinden son derece memnun olduklarını ifade ettiler.
“YENİ İŞ YERLERİMİZ ÇOK DAHA GENİŞ”
320 bin metrekare alan üzerine yapılan ve bin 16 işyerinden oluşan Şahinbey Sanayi Sitesi’nden işyeri alan esnaflar, yeni işyerlerine geçmenin mutluluğunu “Yah” çekerek kutladı. 30 yıldır aynı işyerinde esnaflık yaptığını söyleyen tornacı Murat Oğuz, dar çalışma alanından kurtuldukları için mutlu olduklarını söyleyerek, “Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan Allah razı olsun. Bizi bu zor çalışma yerlerinden kurtardı. Belediyemiz bize ayın 17’sinden önce taşınmamız gerektiğini söylemişti. Bizde bugün taşınma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra daha temiz ve geniş bir ortamda işlerimizi icra edeceğiz. İşyerlerimizden müşterilerimizde memnun değil çünkü sokaklar ve işyerleri çok dardı. Şahinbey Sanayi Sitesi’nde müşterimizi daha temiz ortamlarda ağırlayabileceğiz” dedi.
“KİRA ÖDER GİBİ İŞYERİ SAHİBİ OLDUM”
Oto tamircisi Adil Kılıç ise çok daha küçük bir işyerine 600 lira kira öderken, Şahinbey Sanayi Sitesi’nden aylık 700 lira ödemeyle geniş bir işyerine sahip olduğunu söyledi. Kılıç, “Şimdiki işyerlerimizin bulunduğu sokaklar çok dardı. Bayan müşterilerimiz buraya gelemiyordu. İşyerlerine 1 den fazla araç girmiyordu. Taşınacağımız sanayi sitesinde ise yollarımız geniş, işyerlerimiz geniş ve temiz olacak. Daha önce hiçbir belediye başkanı bizim için böyle bir sanayi sitesi düşünmemişti. Eskiden bunu yapmaya çalışanlar bizi dolandırdılar, çok şükür şimdi işyerlerimize kavuştuk. Başkanımız Tahmazoğlu’na ve Belediyemize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Taşınma işlemlerinin Ramazan ayı içinde de devam edeceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey Sanayi Sitesine Taşınmalar Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN