Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan’da Fırıncılardan Yemeğe Özel Ekmek

Giriş Tarihi: 25.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Ramazan’da Fırıncılardan Yemeğe Özel Ekmek
’te fırıncılar Ramazan ayında bir yandan ekmek yapmaya devam ederken, diğer yandan da vatandaşların yemeğini pişirip, yemeğe özel ekmekler yapıyor.
Akyol Mahallesi’nde bulunan bir fırının çalışanları, Ramazan ayı nedeniyle yazın sıcağına aldırış etmeden yoğun şekilde çalışıyor. Fırın çalışanları iftar için hem ekmek yapıyor hem vatandaşların yemeğini fırına atıyor. Fırında ayrıca yemeğe özel ekmek de yapılıyor. Ramazan ayında 7 kişiyle yoğun şekilde çalıştıklarını dile getiren fırın sahibi, özellikle iftar saatlerinde fırında tava yemeği izdihamı yaşandığı belirtti.
“KİMSENİN KALBİNİ KIRMADAN YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Fırında çalışanlardan Süleyman Yavuzkurt, “İftar saati geldiğinde, herkes iftar için aynı saate yemeğini istiyor. Biz de elimizden geldiği kadarıyla, kimsenin kalbini kırmadan yetiştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Şikayeti olan vatandaşların gelip ilettiklerini, aynı zamanda kendilerinin de ona göre yemek yaptıklarını dile getiren Yavuzkurt, şöyle konuştu:
“İnşallah halkımızı memnun ediyoruz. Şikayeti olanlar zaten gelip söylüyorlar. Biz de ona göre dikkat ediyoruz. Lahmacun da genellikle çok oluyor, tepsi yemeği de çok oluyor. Çünkü burası meşhur olduğu için halkımızın tepsisi olsun, lahmacunu olsun hepsini yapıyoruz. Patlıcandan on çeşit yemek yapabiliyoruz.”
YEMEĞE ÖZEL EKMEK YAPIYORLAR
Yemeğe özel çeşitli ekmekler yaptıklarını ifade eden fırın ustası Kemal Yerlikaya ise şunları dile getirdi:
“Ekmek çeşitlerimiz kebap için ayrı, patlıcan kebabı için ayrıdır, lavaşımız mevcut, Patlıcan bu ekmekle güzel gider. Ramazan pidesi yapıyoruz. Bu ekmeği güzel gösteren üzerindeki çörek otudur. Her Ramazan yani on iki ayın bir ayı böyle oluyoruz. İşler Allah’a çok şükür, fark eden bir şey yok. Çünkü sahur işini de yapıyoruz, artı iftar içinde buradayız. Saat 7 buçuk 8 buçuğa kadar buradayız. Pide olarak, ihvan ekmeği yapıyoruz. Bu çeşit ekmeğin özelliği kabarık olmasıdır. Bu ekmek kebaba özel ekmektir. Patlıcan kebabına özel lavaş ekmeği yapıyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan’da Fırıncılardan Yemeğe Özel Ekmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN