Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sertifikalar Sahiplerini Buldu

Giriş Tarihi: 2.7.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Sertifikalar Sahiplerini Buldu
Sağlık Müdürlüğü ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle gerçekleştirilen Uygulamalı Muhakkiklik ve Bilirkişi Eğitimini tamamlayan 60 katılımcı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
İpekyolu Kalkınma Ajansı 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Gaziantep Sağlık Müdürlüğü’nce hayata geçirilen proje törenine Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter vekili Mehmet Zeki Rastgeldi ile sertifika sahipleri katıldı.
Törende bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, adalet terazisinin şaşırılmadan görevin en iyi şekilde yerine getirilmesi gerektiğini belirtti. Dr. Yazı sözlerine şöyle devam etti:
“Muhakkiklik ve Bilirkişi görevi konumu ve aldığı sorumluluk itibari ile önem arz etmektedir. Bizler sağlıkçılar olarak hukuk eğitimi almadığımız için bu tür eğitimlerle var olan eksikliğimizi gidermeye çalışıyoruz. Daha önceden sağlık sisteminde hukuk birimi olmadan davalarımızı kaybediyorduk. Hukuk birimi kurulduktan sonra sağlık dilinin de anlaşılması ile bu durum tersine döndü. Sağlık sistemi kendi içerisinde bir hukuk dili geliştirmelidir. İnşallah zaman içerisinde bunu da gerçekleştirmiş oluruz” dedi.
Sağlık yöneticilerinin aynı zamanda hem iyi bir hukuk bilgisine hem de ekonomi, işletme vb. diğer konularda bilgi sahibi olması gerektiğinin altını çizen Dr. Sadettin Yazı, “bu eğitime gönüllü olarak katılan tüm personelimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşma sonrasında katılımcılara sertifikaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sertifikalar Sahiplerini Buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN