Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarkan Kadooğlu, Meclis Başkanı Seçilen Yılmaz’ı Tebrik Etti

Giriş Tarihi: 2.7.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 23:49
Tarkan Kadooğlu, Meclis Başkanı Seçilen Yılmaz’ı Tebrik Etti
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, "TBMM, yeni başkanını sağduyu ve siyasetin olağan rekabet şartları içerisinde demokratik olgunluğu esas alarak seçmiştir" değerlendirmesinde bulundu.
Kadooğlu, yaptığı yazılı açıklamayla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na seçilen İsmet Yılmaz’ı tebrik etti.
Açıklamasında, TBMM’nin en kısa zamanda hükümet kurma çalışmalarına başlaması temennisinde bulunan Kadooğlu, şunları kaydetti:
"Millet iradesinin en yüce bir şekilde temsil edildiği TBMM, yeni başkanını sağduyu ve siyasetin olağan rekabet şartları içerisinde demokratik olgunluğu esas alarak seçmiştir. Umut ediyorum ki Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, yeni başkanını seçmesiyle en kısa zamanda hükümet kurma çalışmalarına başlayacak, diyalog, sağduyu ve uzlaşma içerisinde hareket ederek halkın kendine yüklediği sorumluluğu yerine getirecektir. Görüşü ne olursa olsun, önümüzde bekleyen ülke sorunlarının çözümünün yegane ve değişmez adresi olan TBMM çatısı altında bulunan milletvekillerimizin, ülke menfaatlerini esas alarak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi hepimizin ortak arzusudur. Bu nedenle Meclis Başkanı’na büyük sorumluluklar düşmektedir. TBMM Başkanı Sayın İsmet Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diliyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarkan Kadooğlu, Meclis Başkanı Seçilen Yılmaz’ı Tebrik Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN