Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GKV, TEOG’dan Sonra LYS’de De Göz Doldurdu

Giriş Tarihi: 4.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
GKV, TEOG’dan Sonra LYS’de De Göz Doldurdu
TEOG şampiyonu Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin TEOG başarılarından sonra LYS’de elde ettikleri başarılar da göz doldurdu. İlk on bin içerisinde 49 öğrencinin bulunduğu ve 268 derece elde edildiği açıklandı.
Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve elde ettiği Türkiye birincilikleriyle TEOG’a damgasını vuran GKV Özel Okulları LYS’de de önemli derecelere imza atarak gündemdeki yerini korudu. LYS sonucu elde ettiği dereceler hakkında bilgi veren Lise Müdiresi Ülkü Ulutaş, başarılı öğrencileri kutladı. Sınav sonucunda ilk on bin de 49 öğrencinin yer aldığını ifade eden Ulutaş, bu grupta toplam 268 derece elde edildiğini ifade etti.
Ulutaş yaptığı değerlendirmede, “LYS sonuçlarına göre sınava giren öğrencilerimizde İlk iki yüzde 3 öğrenci 5 derece, ilk beş yüzde 4 öğrenci 19 derece, ilk binde 11 öğrenci 46 derece, ilk iki binde 24 öğrenci 99 derece, ilk üç binde 31 öğrenci 147 derece, ilk beş binde 35 öğrenci 192 derece ve ilk on binde 49 öğrenci 268 derece elde etmiştir. Başarılı öğrencilerimizi kutluyoruz. Elde edilen başarılar tesadüf değildir. Öğrencilerimizin tamama yakını üniversite tercihlerini yaparak Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinde eğitimlerini sürdürecektir. Emeği geçen okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve en büyük teşekkürü hak eden öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GKV, TEOG’dan Sonra LYS’de De Göz Doldurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN