Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamilli Şampiyonlardan TEOG’da Büyük Başarı

Giriş Tarihi: 4.7.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Şehitkamil Belediye Spor Kulübü forması altında şampiyonluktan şampiyonluğa koşan yeşil siyahlı sporcular, 2014-2015 yılı Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında elde ettikleri sonuçlarla da büyük bir başarının altına imza attı. Sportif ve sosyal etkinliklerde gösterdikleri başarıyı, derslerine de yansıtan yeşil siyahlı sporcular, başarı dolu performanslarıyla her iki kulvarda birlikte yürünebileceğini gözler önüne serdi.
SPORTİF ETKİNLİKLERİN SINAV SÜRECİNDE BİZLERE BÜYÜK KATKISI OLDU
2014- 2015 Eğitim - öğretim yılının her iki dönemini de takım halinde takdir alarak tamamlayan ve derslerindeki başarılı performansları, TEOG sınavında elde ettikleri derecelerle perçinleyen Şehitkamilli Periler, farklı kulvarlarda başarılı sonuçlar elde edebilmenin haklı gururunu yaşıyor. Şehitkamil Belediyespor Kulübü Küçük Kız Basketbol Takımı Kaptanı Gamze Nur Kuyumcu, takım arkadaşları adına yaptığı açıklamada, “Tüm takım arkadaşlarımla birlikte 2014 - 2015 Eğitim öğretim yılını yoğun bir maraton halinde geçirdik. Bir yandan okuldaki derslerimiz ve sınavlarımız bir yandan TEOG’A hazırlık sürecimiz devam etti. Sınava giren birçok arkadaşımız sadece derslere adapte olurken bizler sportif, sosyal ve kültürel etkinlerden de kopmadık. Özelikle basketbol alanında gerek Şehitkamil Belediyespor Kulübü formasıyla gerekse de okullar arası ligde M. Tuncay Aykaç Orta Okulu Forması ile önemli il ve bölge şampiyonlukları ve dereceleri elde ettik. Sınav sürecinde spor yapmak, basketbol oynamak bilenin aksine bizleri fazlasıyla olumlu etkiledi. Sportif etkinliklerle sınav maratonun bir arada yürütülebileceğini takım halinde göstermekte bizler için farklı bir mutluluk. Ben ve tüm takım arkadaşlarım bir yandan şampiyonluk kupalarını kaldırırken bir yandan da TEOG’da 475 ila 480 arasında puanlar aldık şimdi bir çoğumuz fen liselerine yerleşeceğiz. Bu süreçte Şehitkamil Belediyesi çatısı altında katıldığımız tüm sportif ve sosyal etkinler bizlere büyük moral sağladı. Ben destekleri ve bizlere sağladıkları imkanlardan dolayı tüm takım arkadaşlarım adına, Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na, idarecilerimize ve değerli hocalarımıza teşekkürlerimi sunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
“SPORCULARIMIZIN SINAV SONUÇLARI MUTLULUK VERİCİ”
Sporcularının sınavlarda elde ettikleri notların kendileri adına mutluluk verici olduğunu belirten Şehitkamil Belediyesi Spor Koordinatörü Metin Alati, sadece basketbol branşında değil Şehitkamil Belediyesi olarak faaliyet gösterdikleri tüm branşlarda sporcularının genel not ortalamalarının ve sınav sonuçlarının yüksek olduğunu belitti. Alati; “2014 - 2015 Sezonunda özelikle alt yapı kategorilerinde oldukça başarılı bir sezon geçirdik, yoğun maç, yarışma ve şampiyona temposu ve deplasmanlar derken sporcularımız sportif etkinliklere yoğun bir mesai harcadılar ancak tüm başarılardan daha önemlisi sporcu öğrencilerimizin derslerinde ve sınavlarda sergilemiş oldukları üst düzey performans. Sporcularımız, spor yaparak, sosyalleşerek, çeşitli etkinlik ve aktivitelere katılarak da derslerinde başarılı olabileceklerini gösterdiler. Ben özelikle TEOG sınavından başarıyla ayrılan tüm sporcularımızı kutluyorum, onlara destek veren ailelerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamilli Şampiyonlardan TEOG’da Büyük Başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN