Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin Sporcuları Şahinbey’de Eğitiliyor

Giriş Tarihi: 8.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Geleceğin Sporcuları Şahinbey’de Eğitiliyor
Şahinbey Belediyesi tarafından gençlerin yaz dönemini daha verimli geçirmesi için açılan Yaz Spor Okulu büyük ilgi görüyor. En çok futbol branşını tercih eden öğrenciler haftanın 3 günü futbol antrenörleri eşliğinde futbol oynamasını öğreniyor.
Şahinbey Belediyesi ve Şahinbey Belediye Gençlik ve spor Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği yaz spor okullarında voleybol, futbol, yüzme, satranç, tekvando, halkoyunları, basketbol, karate ve masa tenis branşlarında eğitim gören sporculara özgü sosyal etkinlik ve aktiviteler hız kesmeden devam ediyor. Yaz döneminin gelmesiyle birlikte tatil olan okullarda ki öğrenciler özellikle futbol yaz okuluna rağbet gösteriyor.
Şahinbey Stadında yapılan antrenmanlara katılan öğrenciler profesyonel antrenörler eşliğinde futbol oynamasını öğrenirken, takım çalışması ve zihinsel gelişmelerine de katkı sağlanıyor. Çocuklarının antrenmanlarını izlemeye gelen veliler yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını Şahinbey Belediyesi tarafından açılan Yaz Spor Okullarının çocukların hem beden hem de zihin gelişimine katkı sağladıklarını söylediler. Ağustos ayı sonunda bitecek spor okullarının yıl boyunca devam etmesini isteyen veliler açılan spor tesisleri ve okullar için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkürlerini sundular.
Futbol okullarında eğitim gören geleceğin yıldızları ise eskiden sokak aralarında asfaltta top oynarken, şimdi Şahinbey Belediyesi’nin hemen her mahallede yaptırdığı halı sahalarda top koşturduklarını ve açılan yaz okullarına da her yıl katıldıklarını ifade ettiler.
Şahinbey Belediyesi Yaz Okulları’na şu ana kadar 9 branştan 740 öğrencinin başvurduğu 175 öğrenciyle en çok öğrencinin futbol okuluna başvuru yaptığı belirtildi. Yaz Spor Okulu’na kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafla Şahinbey Stadında yer alan kayıt masasına başvurmaları yeterli oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Sporcuları Şahinbey’de Eğitiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN