Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanko Üniversitesi Tanıtım Günleri

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Sanko Üniversitesi Tanıtım Günleri
Yoğun bir eğitim ve sınav döneminin ardından, öğrenciler bu kez de tercih sürecinde yükseköğrenim görecekleri üniversiteyi, diğer bir ifade ile geleceklerine yön verecek kararı alma anlamında büyük bir heyecan yaşıyorlar.
’te 2014 - 2015 eğitim döneminde ilk öğrencilerine kapılarını açan ve tıp bilimleri alanında eğitim veren SANKO Üniversitesi, aday öğrencilere üniversite binasında ve değişik merkezlere kurduğu tanıtım stantlarıyla destek ve yardımcı olmaya çalışıyor.
Üniversite tercih dönemi nedeniyle 6 Temmuz’dan veri SANKO Üniversitesi binasında açılan tanıtım ofisi ve Sanko Park AVM’de kurulan stand, aday öğrenciler ve ailelerinden yoğun ilgi görüyor.
Ofis ve stantlarda üniversitenin bölümleri, fiziki ve teknik altyapısı ile olanaklarına ilişkin bilgiler verilerek, öğrencilerin soruları yanıtlanıyor. Üniversite binasında açılan tanıtım ofisinde aday öğrenciler ve veliler SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav’la görüşme fırsatı buluyorlar. Üniversitenin fiziki ve teknik altyapısını gezerek, bilgi alıyorlar.
Sanko Üniversitesi Tercih Tanıtım Günleri, 14 Temmuz Salı gününe kadar devam edecek.
SANKO ÜNİVERSİTESİ
Sani Konukoğlu Vakfı tarafından kurulan ve kuruluş kararı 18 Haziran 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Sanko Üniversitesi; Üniversite Ana Binası, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi ve Özel Sanko Okulları sosyal tesislerinden oluşmaktadır.
SANKO Üniversitesi, bu yıl Tıp Fakültesine 60 (+10 yabancı uyruklu), Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’ne 50, Hemşirelik Bölümü’ne 60, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne 70 olmak üzere toplam 180 öğrenci alacak.
SANKO Üniversitesi bünyesinde kurulacak Diş Hekimliği Fakültesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Üniversitesi Tanıtım Günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN