Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, GTO’da

Giriş Tarihi: 13.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, GTO’da
AK Parti Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ile Gaziantep Ticaret Odasını (GTO) ziyaret etti.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Gül, ülke ve Gaziantep için yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Bartık, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye’de bir an öncü koalisyon hükümetinin kurulması gerektiğini söyledi. İş dünyasının sesine daha çok kulak verilmesini istediklerini vurgulayan Bartık, “Seçmen koalisyon hükümetinin kurulmasını istedi. Partilerin de anlaşarak gelecek vaat eden koalisyon hükümetini kurmasını bekliyoruz. Seçim geride kaldı, hükümetin kurulup öncelikli hedeflere odaklanması gerekiyor” dedi.
Bartık, istikrarın olduğu bir ülkede iş dünyası kadar diğer kesimlerin de mutlu olacağına dikkati çekti. “Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu” hakkında da detaylı bilgi veren Bartık, çalışmayı raporlaştırdıklarını ve Kalkınma Bakanlığına sunacaklarını vurguladı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül de geçen 1,5 sene içinde Türkiye’nin 3 seçim gördüğünü ifade etti. Seçimin ayrı bir ekonomisi olduğunu belirten Gül, “7 Haziran’da tek başına iktidar bekleniyordu. Milletin takdiri koalisyondan yana oldu. Milletin kararını sorgulayamayız. Bizim ortak değerimiz Türkiye, bu değer partiler üstüdür. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmadan bütün partilere gideceğiz. CHP ve MHP için komisyon kurduk, HDP gündemimizde yok” diye konuştu.
Gül, acil reformlar için hükümetin kurulmasını beklediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, GTO’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN