Jandarmadan Traktör Sahiplerine Büyük Jest

Giriş Tarihi: 13.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Jandarmadan Traktör Sahiplerine Büyük Jest
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, köylerde çeşitli imkansızlıklar nedeniyle muayene edilemeyen traktörlerin muayene edilmesini sağladı.
Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ve TÜV Türk Araç Muayene İstasyonunun işbirliğiyle yapılan çalışmada, önce muayenesi yapılmayan traktörlerin sayısı tespit edildi, daha sonra da ihtiyaç duyulan yerlerde seyyar muayene istasyonları açıldı . Son 2 ay içerisinde köylerde kurulan seyyar muayene istasyonlarında 724 traktörün muayene edildiği, ayrıca 1321 traktörün de jandarma trafik timleri vasıtasıyla muayene istasyonlarına yönlendirilerek muayenesinin yaptırıldığı öğrenildi. Ayrıca kontroller esnasında reflektörü eksik olan bin 124 traktörün römorklarına da, jandarma tarafından reflektör taktırıldı. Yapılan proje sayesinde büyük bir memnuniyet duyan vatandaşlar, Jandarma ile muayene istasyonlarında görevli personele teşekkür etti.
Seyyar muayene istasyonlarının açıldığı köylerden biri olan Esentepe Mahalle muhtarı Şaban Aydın, yapılan uygulama nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘‘Jandarmanın ön ayak olmasıyla traktörlerimizin muayene edilmesi bizleri son derece memnun etti. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız çeşitli nedenlerden dolayı muayene istasyonlarına gidememektedir. Hatta Türkiye genelinde de çoğu ilde aynı problemin mevcut olduğunu biliyorum. İşte bu yüzden, bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Söz konusu etkinlik hem traktörlerimizin muayene edilmesi sağlanmış hem de trafik akışının daha emniyetli hale getirilmesi sağlanmıştır. Emeği geçen tüm personele ve askerlerimize teşekkür ederiz’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jandarmadan Traktör Sahiplerine Büyük Jest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN