Şehitkamil Belediyesi Ücretsiz Kur’an-ı Kerim Hediye Etti

Giriş Tarihi: 13.7.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Şehitkamil Belediyesi Ücretsiz Kur’an-ı Kerim Hediye Etti
Şehitkamil Belediyesi, Sosyal Tesis Etüt Eğitim Merkezilerindeki yaz Kur’an kursuna gelen öğrencilere ücretsiz Kur’an-ı Kerim, görgü kuralları ve dini kitaplar dağıttı.
Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesisler Etüt Eğitim Merkezleri’nde yaz dönemi kurslarına gelen çocuklar Kur’an-ı Kerim öğrenmenin heyecanı yaşıyor. Şehitkamil’de binlerce öğrenci Kur’an-ı Kerim öğrenmenin yanında dini bilgilerde öğreniyor. Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesis Etüt Eğitim Merkezlerinde eğitim veren hocalar, “Bütün sosyal tesislerimizde öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Siyer ve Adab-ı Muaşeret derslerini veriyoruz. Kur’an-ı Kerime geçen öğrencilerimize ise bugün Kur’an-ı Kerim hediye ettik. Haftanın beş günü sabah erkek öğrencilere, öğleden sonra ise kız çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Kur’an-ı Kerim’e gecen öğrencilere ise tecvit dersleri veriyoruz. Bu imkanları sağladığı için Şehitkamil Belediye Başkanı’mız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştular.
Sosyal Tesislerdeki yaz dönemlerini dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim öğrenmeye ayıran öğrenciler, “Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yılda da yaz dönemi Kur’an-ı Kerim kurslarını hizmetimize açtı. Bizler de yaz dönemlerinde gelip dinimizle ilgili bilgiler öğreniyoruz. Bu kurslara geldiğimiz için okuldaki eğitimimize de ara vermemiş oluruz. Çünkü zihnimiz hep çalışıyor. Buradaki hocalarımız her konuda bizlere yardımcı oluyor, hocalarımıza da teşekkür ederiz. İnşallah dönem bittiğinde Kur’an-ı Kerim’imizi de hatim etmiş olacağız. Bizlere bu hizmetleri sunduğu için Şehitkamil Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil Belediyesi Ücretsiz Kur’an-ı Kerim Hediye Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN