Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAÜN Ruhnevaz Müzik Topluluğu İtalya’da

Giriş Tarihi: 14.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ile İtalya SwissGraduate School of Music “P.Y. Tchaikovski” (University of Music) Eylül 2014 yılında çalışmalarına başladığı “Ortak Dil Müzik” projesinin ikinci sunumu İtalya’da gerçekleştirildi.
Proje kapsamında İtalya’nın Altamura ve Corato şehirlerinde konserler veren Ruhnevaz, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinden örnekler verdi. Bunun yanı sıra İtalyan sanatçılar Sabino Martemucci, Alfredo Luigi Cornacchia, Marco Paterno ,Antonio Da Costa ile birlikte seslendirilen Türk ve İtalyan ezgiler dinleyenleri adeta büyüledi ve gurup dakikalarca ayakta alkışlandı.
İki ülke arasındaki ortak kültürel değerlerle yola çıkılan çalışmada, müziğin evrensel dilinden faydalanılarak hazırlanan repertuar ilk olarak Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde dinleyicilerle buluştu. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ruhnevaz Müzik Topluluğu ve İtalyan Opera sanatçısı Sabino Martemucci ile Piyano sanatçısı Alfredo Luigi Cornacchia’nın katıldığı konserde İtalyan ve Türk ezgilerinden örnekler sunuldu.
GAÜN San. Öğr. Gör. Dr. Hakan Tatyüz, Öğr. Gör. Adil Çete, San. Öğr. Gör. Emin Beyazçiçek, Öğr. Gör. Serkan Bükülmez, Müzik Öğr. Serdar Erdal ve Ali Gündeşli’nin gerçekleştirdiği konser sonrası, Corato Belediye Başkanı Mr. Massimo Mazzilli tebrik etti. İki Akdeniz ülkesi arasındaki ortak kültürel değerlere vurgu yapan Mazzilli, projenin devamı konusunda gereken desteği Corato Belediyesi olarak vereceklerini ifade ederek, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun’a projeye desteklerinden dolayı teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN Ruhnevaz Müzik Topluluğu İtalya’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN