Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in ’İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ Gururu

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Gaziantep’in ’İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ Gururu
sanayisi, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasına daha fazla firmayı sokmayı başardı.
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl yapılan ’Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2014 Araştırması’ sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre, Gaziantep’ten toplam 35 firma Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alarak, kentin gururu oldu. Sanayi şirketlerinin üretimden satış gelirleri dikkate alınarak hazırlanan araştırmanın 2013 sıralamasında 33 firmayla yer alan Gaziantep, 2014 yılında listeye giren firma sayısını 35’e yükseltti.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine girerek göğüslerini kabartan tüm sanayi kuruluşlarını ve bu başarıda payı olan çalışanlarını tebrik etti. Konukoğlu, sanayi kuruluşu sayılarına göre ilk 10 il içerisinde Gaziantep’in dördüncü sırada geldiğine işaret ederek, şunları kaydetti:
"Firmalarımızın, ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde hem sayı hem de basamak olarak yükselmesi bizleri sevindirdi. Gaziantep’ten listeye giren sanayi kuruluşlarının toplam üretimden satış tutarında, 2013 yılına göre yüzde 9,9 oranında artış oldu. Gaziantep, 500 firmanın üretimden satışlarının yüzde 6,8’ini tek başına karşıladı. Üreten, istihdam yaratan, ihracat yapan ve ekonomiye katkı sağlayan tüm firmalarımızla ne kadar övünsek azdır. Ama bu yeterli değil. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmak, daha fazla kalkınmak ve büyümek istiyorsak, daha çok çalışmalıyız."
Gaziantep’in güçlü sanayisiyle geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü belirten Konukoğlu, belirledikleri hedeflere hep birlikte el ele vererek ulaşacaklarını, şehrin bu güce ve potansiyele sahip olduğunu ifade etti. GSO Başkanı Konukoğlu, bu listelere giren firma sayılarının önümüzdeki yıllarda daha da artmasını temenni ederek, sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’in ’İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ Gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN