Karataş’a Alternatif Çevreyolu

Giriş Tarihi: 14.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Her geçen gün nüfusu artan trafiğine alternatif çözümler üretmeye çalışan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bunlardan birisine yeni açtığı 416 nolu yolu da ekledi. Büyükşehir Belediyesi, Karataş’a ikinci çevre yolu olarak 416 nolu caddeyi hizmete açtı.
Kentin birçok bölgesinde yeni yol, kaldırım, köprülü kavşak ve yol tamiratları ile ulaşımdaki sıkıntıları asgariyi indiren Büyükşehir Belediyesi, Karataş bölgesinde yaptığı yol çalışmaları ile vatandaşları sevindiriyor.
Kentin en kalabalık bölgelerinden birisi olan Karataş ve Akkent trafiğini asgariye indirecek olan 416 nolu cadde; Dutluk mevkinden Karataş-Gaziantep Üniversitesi yönünü kullananların yolunu kısaltacak.
Karataş’ın içinden geçen 400 nolu caddeye alternatif yol olarak açılan 416 nolu cadde; 3 bin 900 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde yapıldı.
Diğer yandan şehrin değişik mahallerinde (köylerinde) sıcak asfaltlama çalışlarını sürdüren Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarısalkım, Öğümsöğütlü, Erikçe, Sanayi Mahallesi 122 nolu Cadde, Bağlarbaşı-Kilis yolu bağlantısına sıcak asfalt yapımını tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karataş’a Alternatif Çevreyolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN