Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asri Mezarlığın Görünümü Değişiyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Asri Mezarlığın Görünümü Değişiyor
’in en büyük mezarlıklarından Asri Mezarlık, yapılan çalışmalarla daha güzel bir görünüme sahip oluyor.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Şekerci, Asri Mezarlıkta yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Yetkinşekerci, Büyükşehir olarak bu son üç ayın içinde burada yaklaşık 600’e yakın insan çalıştırdıklarını hatırlatarak, bu yıl yağışın bol olduğunu, bu sene otun çok olduğunu belirterek, ot temizliğini yaptıklarını vurguladı.
Mezarlıkta yaklaşık 200 kilometreye yakın asfalt çalışması yaptıklarını dile getiren Yetkinşekerci, "400’ye yakın da mahkumun elemanlarına hizmet verdik” dedi.
“MEZARLIĞI YAŞAM MERKEZİ YAPMAK İSTEDİK”
Mezarlığı şehrin ortasında bir yaşam merkezi yapmak istediklerinin altını çizen Yetkinşekerci, bu bölgeyi ahlaken de imaj olarak Gaziantep’in ortasına bir park yapmayı amaçladıklarını ifade etti.
Yetkinşekerci, “Çünkü burası balici merkeziydi. İnsanların gelip gitmeye korktuğu bölgeydi. Bu bölgeyi tamamen yaşam merkezi yapacağız. İki tane havuz projemiz var. Yeni mezarlığı orada cami yapıyoruz. Yeni caminin orada bir havuz. Bir de merkezde bir havuz yapacağız. Etraflarına bank koyacağız. Fatma Şahin’in talimatıyla burayı şehrin ortasında bir yaşam merkezi yapmaya karar verdik” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asri Mezarlığın Görünümü Değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN