Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Firma Rehberi Sitesi Esnafbul.com’dan Yeni Uygulama

Giriş Tarihi: 15.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Firma Rehberi Sitesi Esnafbul.com’dan Yeni Uygulama
Özellikle internet sitesi olmayan esnaf ve firmaların imdadına yetişen esnafbul.com sitesi ile artık kendi internet sitenizde olduğu gibi kurumsal açıklamaların yanında, ürünlerin ve referansların da fotoğraf ve açıklama sınırı olmaksızın ekleyebilecek. Firma tanıtım videosu da herhangi bir sınır olmaksızın sisteme eklenebilecek.
Site kurucularından ’li genç girişimci Hamit Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Üye olan esnaflarımız sitenin kendi esnafbul.com adresini al uygulaması ile örneğin esnafadi.esnafbul.com şeklinde kendi sayfa linklerini de panellerinden ekleyebilecekler. Böylece kendi internet sitelerinin sunduğu imkânların hemen hepsinden yararlanabilme imkânı bulacaklar” dedi.
Yıldız açıklamasına devamla, “Genel olarak sisteme üye olabilmek ve esnaf ekleyebilmek oldukça kolay. Firmaların kendi bireysel reklamlarını vermeleri günümüzde maddi açıdan büyük külfet gerektiriyor. Esnafbul.com kapsamlı firma rehberi projesi ile biz bu soruna kesin çözüm üretmiş olduk. Esnafbul.com’un birçok platformda yaptıkları reklamlar siteye kayıt olan esnaf ve firmalara müşteri olarak geri dönüyor” dedi.
Sisteme erken giriş yapan ve firma sayfası kaydı oluşturanların şanslı olduklarının altını çizen Yıldız, “Siteye ilk eklenen esnaflar, arama sonuçlarında ilk olarak listeleneceklerdir. Bunun yanında müşteri oy ve değerlendirmeleri ile puanlama sistemi bulunması nedeni ile site içi sıralama algoritmasında da avantajlı konuma geçecekler” ifadesini sözlerine ekledi.
Gaziantep’te gayrimenkul komisyonculuğu mesleğini ifa eden CMD Gayrimenkul’ün sahibi Mustafa Kılınç konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu zamana kadar internet sitesi açma fırsatı bulamadım. Esnafbul.com sitesi ile tanıştıktan sonra firmamı siteye ekledim. Eskiden arama motorlarında “CMD Gayrimenkul” yazdığımızda aynı isme sahip Türkiye’nin dört bir yanında farklı firmalar sonuçlarda çıkmaktaydı. Şu an ise ilk sayfada bizim sayfamız çıkıyor. Artık müşterilerimiz irtibat bilgilerimize internet ortamından kolaylıkla ulaşabiliyorlar" dedi.
Kendi mesleğine güvenen ve esnaflık anlayışı olan tüm esnaf ve firmaların siteye kayıt olmaktan çekinmemesi gerektiğini belirten Kılınç, “İleride birisi gelir olumsuz yorum yapar mı diye çekinmemek lazım. Önemli olan bir şikâyet gelse bile onu telafi edebilmektir. Müşteri odaklı bir çalışma anlayışı ile işini yapan her esnaf bu sistemde olmalı” diye konuştu.
ÇAĞRI MERKEZİ KURULUYOR
Esnafbul.com sitesinde yer alan esnaf sayfası sahiplerine en iyi şekilde yönlendirme yapılabilmesi ve müşterilerle kayıtlı esnaf ve firmaların en güzel şekilde buluşabilmelerini teminen çağrı merkezi kurulması için çalışmalara başladıklarını belirten Hamit Yıldız, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır hadisi şerifinden hareketle biz de güzel şeyler ortaya koymak ve web ortamında var olan ciddi bir eksikliği kapatmak ve ihtiyaca cevap vermek istiyoruz. Bu hususta tüm esnaf ve firmalar bize info@esnafbul.com mail adresinden ulaşarak görüş ve önerilerini iletebilirler. Onların da desteği ile her geçen gün daha iyiye gideceğiz. Bu vesile ile önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz başta mübarek Kadir Gecesi olmak üzere, tüm Müslüman âleminin Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ederiz” şeklinde konuştu.
Esnaf ve firmaların yoğun ilgisi ve beğenisi ile karşılanan proje şu an tamamen ücretsiz olarak esnaf ve firmalara hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Firma Rehberi Sitesi Esnafbul.com’dan Yeni Uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN