Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konukoğlu, Tgrt’nin "’te Ramazan Coşkusu" Programına Katıldı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:47
Konukoğlu, Tgrt’nin Gaziantep’te Ramazan Coşkusu Programına Katıldı
SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, TGRT’nin “’te Ramazan Coşkusu” isimli canlı yayınlanan programına konuk oldu.
Konukoğlu, Gaziantep’teki çalışma ofisi bahçesinden gerçekleştirilen yayında Murat Barık’ın sorularını yanıtladı. SANKO’nun yatırımlarını planlarken hareket noktası olan ve adeta slogan haline gelen “Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep” sözüne değinen Konukoğlu, “Gaziantep yaşam alanımız. Burada huzurluyuz, mutluyuz. Gaziantep’ten yola çıktık, Gazianteplilerle birlikte başardık. Bunu hiçbir zaman gözardı etmeyiz” dedi.
Bundan dolayı da yatırımları planlarken öncelikle Gaziantep’te yapılabilirliği üzerinde durduklarını, olmuyorsa komşu illere yöneldiklerini, o da olmazsa başka illere yatırım yaptıklarını, ancak hiçbir şekilde Türkiye dışına bu amaçla çıkmadıklarını kaydeden Konukoğlu, “Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep sözümüz, Gaziantep’i büyüttü. Her ilden sanayici ve işadamları, yatırımlarını kendilerine uyarlayacakları bu slogan doğrultusunda gerçekleştirmeli” diye konuştu.
GAZİANTEP MUTFAĞI
Dülük orman alanında iftar saatinde pişirilen kebap dumanlarından esinlenen Barık’ın, Gaziantep mutfağına ilişkin sorusunu yanıtlayan Konukoğlu, “Dünyada Çin, İtalyan, Fransız ve benzeri ülkelerin adını taşıyan zengin mutfaklar var. Duymamış olabilirim ama Gaziantep mutfağı dışında kent ismi ile bilinen mutfak bilmiyorum” ifadelerini kullandı.
Gaziantep mutfağının dünyada eşi benzeri olmayan lezzetler sunduğuna işaret eden Konukoğlu, uğurlamakta olduğumuz Ramazan ayında olduğu gibi, Ramazan Bayramı’nda da “Türkiye’nin misafirleri” olarak tanımladığı Suriyeli mültecilerle paylaşmaya özen gösterilmesini istedi.
“Lezzet ve samimiyetin şehri Gaziantep İstanbul’da” sloganı ile 9-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek “Gaziantep Tanıtım Günleri”ne değinen Konukoğlu, bunun bir fırsat olarak değerlendirilebileceğine dikkati çekti.
Sanayi ve ticaret kenti olan Gaziantep’in son yıllarda tarih ve kültür turizmi kenti olma yolunda da önemli atılımlar yaptığını anımsatan Konukoğlu, festivallerin turizmi, turist hareketlerini ve bilinirliği artırdığına vurgu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu, Tgrt’nin "Gaziantep’te Ramazan Coşkusu" Programına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN