Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç TÜMSİAD Başkanı İnce’den Ramazan Bayramı Mesajı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Genç TÜMSİAD Başkanı İnce’den Ramazan Bayramı Mesajı
Genç Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Şube Başkanı Ercan İnce, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.
Başkan İnce, mesajında bayramın tüm İslam Alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni etti. “Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi, huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından bayrama kavuşulduğunu” ifade eden İnce, İslam dünyasında Müslümanların karşı karşıya kaldığı acı nedeniyle buruk bir bayrama erişildiğini söyledi.
Genç TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı İnce mesajında şunları kaydetti:
“Bir aydır tutulan oruçların ardından, gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan bayrama buruk gönüller ve üzgün giren insanların hüzün ve acılarını da yüreklerimizde hissederek giriyoruz. Bu yıl ki Ramazan ayı, Müslüman kardeşlerimizin çektiği çile ve eziyetlerle gündeme geldi. Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı olaylar nedeni ile Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı coğrafyalarda kan ve gözyaşlarını üzüntüyle izliyoruz. Acının, üzüntünün ve gözyaşının hâkim olduğu Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı dramın altında, Ramazan Bayramını sevdiklerimizle birlikte geçirmeye çalışacağız. Vicdanını kaybetmiş tüm insanlığın gözü önünde vahşice bir katliamla karşı karşıya kalan mazlum ve mağdur Doğu Türkistan halkına, masum çocuklara, kadınlara ve acı çeken tüm kardeşlerimize bol bol dua edelim.
Kardeşlerimizin çektiği üzüntü ve sıkıntıları hatırlayarak, kırgınlıklara, dargınlıklara son vermeliyiz. Mübarek Ramazan Bayramını fırsat bilerek incittiğimiz, üzdüğümüz, kırdığımız kalpleri yeniden onarmalıyız. Büyüklerimizi ziyaret ederek onların gönlünü, hayır dualarını almalıyız. Kan ve gözyaşı içinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini; İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç TÜMSİAD Başkanı İnce’den Ramazan Bayramı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN