Görele Ziraat Odası Kongresi

Giriş Tarihi: 20.2.2015 13:58
Görele Ziraat Odası Kongresi
’un Görele ilçesinde yapılan Görele Ziraat Odası seçimlerinde mevcut Başkan Özcan Öner, güven tazeledi.
Görele İlçe Ziraat Odası Olağan Kongresi’nde divan üyeliğine, Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, Eynesil Ziraat Odası Başkanı Orhan Musaoğlu, Güce Ziraat Odası Başkanı Salim İslam ve Espiye Ziraat Odası Başkanı Raif Uçar seçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam eden kongreye Görele Belediyesi Başkan vekili Metin Panpal, Belediye Başkan yardımcısı Halil Ekiz AK Parti Görele İlçe Başkanı Tayfun Emecen, Görele Esnaf Odası Başkanı Nurettin Emanet, Görele Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Kefal, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda davetli ve delegeler katıldı.
Başkanlığa tekrar seçilen Öner, “Öncelikle bana destek olan delegelerime çok teşekkür ediyorum. Sizler olmasaydınız biz buralara gelemezdik. Kazanan Görele ilçesi oldu” diyerek, delegeleri ve seçim çalışmasını yürüten ekibe teşekkür etti.
Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi Salonunda yapılan kongrede 81 delegeden 64’ünün oyunu alan Özcan Öner, yeniden başkanlığa seçildi. Özcan Öner’in yönetim kurulu listesinde, Ali Rıza Nurhan, İlhan Fuat Tavacı, Remzi Emanet, Ercan Mimiroğlu, Selahattin Keşkiloğlu ve Erdoğan Arslan yer aldı.
Görele Ziraat Odası’nın 9 bin 938 aktif üyesine hizmet verdiklerini ve bu üyelerden 8 bin 600’ünün alan bazlı destek gübre ve mazot desteğinden yararlandığını belirten, Öner, “Görele Ziraat Odası faaliyetlerinden birisi de üretimin olmazsa olmazlarından olan toprak analizinin yapılması hususunda çiftçimize vermiş olduğumuz destektir. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana analiz yaptırmak isteyen tüm çiftçilerimize destek olduk. Bundan sonra da devam edecek” dedi.
Çeşitli dönemlerde çiftçilerin bilinçlendirilmesi için İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan eğitim ve seminerlerin kesintisiz devam edeceğini aktaran Öner, “Önümüzdeki dönemde de Görele Ziraat Odası bünyesinde tarım danışmanları istihdam edilerek, üreticimizle birebir diyalog sağlanması için çalışmalarımız olacak. Bu yeni dönemde delegeler ve çiftçilerimizle birlikte el ele en iyisini yapma uğraşı içersinde olacağımızı belirtir genel kurulumuzun Görelemize ve tüm çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diler bu zamana kadar görev yaptığım tüm arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder görev alacak tüm arkadaşlara başarılar dilerim” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görele Ziraat Odası Kongresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN