Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çayı Rize Çayına Alternatif Olma Yolunda

Giriş Tarihi: 5.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Giresun Çayı Rize Çayına Alternatif Olma Yolunda
Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Güce ve Tirebolu ilçelerinin markalaşmakta olan çaylarıyla Rize çayına alternatif olabileceğini söyledi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) “Üyelerimiz ile buluşuyoruz “ projesi kapsamında Güce ilçesindeki esnaf ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Güce ilçesindeki oda üyeleri ve esnafla bir araya gelinen toplantıda konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu “Giresun’da yetişen çayların kalite bakımından yüksek olduğunu her geçen gün yörede çoğalan markalardan anlıyoruz. Tirebolu, Güce gibi ilçelerimizde yetiştirilen çaylar Giresun’a değer katacak markalar haline gelmektedir. Bizler ise bu konuda Giresun’da çay üreticilerinin her zaman yanında olarak onlara her türlü desteği sağlayacağız. Bu sayede inanıyoruz ki Güce ve Tirebolu ilçelerimiz başta olmak üzere Görele, Eynesil ve Çanakçı gibi ilçelerimizde fındığa ek gelir olarak yetiştirilen çayların Rize’ye alternatif olabileceğini düşünüyorum” dedi.
Güce Kaymakamı Ahmet Akyürek ise yaptığı konuşmada, ”Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmalarını basından takip ediyoruz ve takdir ile karşılıyoruz. Bugünde ilçemizi ziyaret ettiler ve hem güzel bir toplantıya hem de eğitici bir seminere imza attılar. Güce halkı adına kendilerine teşekkür ediyorum“ diye konuştu.
Konuşmaların ardından Giresun İŞKUR İl Müdürlüğü uzmanları tarafından iş güvenliği konusunda sunum yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Çayı Rize Çayına Alternatif Olma Yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN