Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet Müdürü Öztürk Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:21
Giresun Emniyet Müdürü Öztürk Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Polis Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, "Giresun’da görev yaptığım süre içerisinde basın mensupları ile uyum içerisinde olduk, çalışmalarımızda ve projelerimizde destek verdikleri için teşekkür ederken, gazetecilerimiz ile bir arada olmaktan mutluyum" dedi.
Emniyet Müdürü Öztürk, il genelinde sadece asayiş olaylarıyla mücadelede değil bir çok alanda da çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti. Öztürk “Bir çok asayiş olaylarını birlikte takip ediyor, bu konudaki çalışmalarımız basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılıyor. Ancak emniyet müdürlüğümüz sadece bu alanda çalışmalar yürütmüyor. Sizlerle bu çalışmalarımızı paylaşmak istiyorum. Öncelikli olarak bölgemizde en büyük polis merkezimizi Çınarlar Mahallesinde yaparak hizmete açtık. Espiye’de İlçe Emniyet Müdürlüğü, Eynesil’de Emniyet Amirliği binalarımızın temel atma aşamasına geldi. Yine Yağlıdere ilçe Emniyet Amirliği binasıyla ilgili çalışmalarımız bulunmaktadır.Bunların yanı sıra İl Emniyet Müdürlüğü binasıyla ilgili de proje aşaması bitmiş ödeneği ayrılmış temel atmayla ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Araç filomuz genişlemiş ve polis imdat aranmasıyla birlikte olay yerine ulaşım 3 ila 5 dakika arasına inmiştir. Bizim beklentimiz vatandaşın 155’i anında aramasıdır” dedi.
DOLMUŞLARA SİVİL POLİS UYGULAMASI YAPILACAK
Giresun’un en büyük sorunlarının başında gelen trafikle ilgili de çalışmalar yapıldığını belirten Emniyet Müdürü Öztürk “İlimizin yaptığımız çalışmalara rağmen hala tam anlamıyla çözüme kavuşturamadığı konu trafiktir. Bu konuda bir çok uygulamalar ve yöntemler denedik. Fakat gerek vatandaşın gerekse dolmuş esnafının yıllardır alışkanlık haline getirdiği yol ortasında durup kalması trafiği felç etmektedir. Ancak bundan sonra dolmuşlara sivil personellerimiz de binecektir. Yolcu gibi seyahat edecektir. Dolmuş şoförünün kural ihlalinde cezasını kesecektir. Bu konuda bir çok personel görevlendirdik” diye konuştu.
Basın mensupları adına konuşan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ise Emniyet Müdürü ve personeline teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Emniyet Müdürü Öztürk Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN