Türkiye'nin en iyi haber sitesi

38. Uluslararası Aksu Festivali’ne Doğru

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:40
38. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne Doğru
Uluslararası Aksu Festivali Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) sergisi ile başladı. Açılışa Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP İl Başkanı Sinan Kitapçı, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Orhan Kurt, Hasan Hilmi Erzincanlı, Mustafa Saraydemir, GEZFOD Başkanı Kezban Bektaş, dernek üyeleri, fotoğraf severler katıldı.
Atatürk Meydanı’nda açılan sergi hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Kezban Bektaş, 28 sanatçının 59 fotoğrafının sergilendiğini belirterek “Arkadaşlarımızla Giresun sevgimizi fotoğraflarla ifade etmek istedik. Bizler Giresun’u çok seviyoruz. Belediyemizin özellikle çocuklara yönelik hizmetlerinden dolayı gurur duyuyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu da Aksu Festivali’nin Giresun’un bir parçası olduğuna dikkat çekerek “Sanat soysal yaşama katkı sağlayan bir olgudur. Fotoğraf sanatçılarımızın şehrimizin güzelliklerini ve değerlerini ortaya koymaları çok önemli. Giresun’da fotoğraf sanatı oldukça gelişmiş durumda. Bunun için fotoğraf sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. 38. Uluslararası Giresun Aksu Festivalimizde bu yıl tarihi bir gün yaşayacağız. Sergiler, halk oyunları, konserlerin yanında Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında Çanakkale ile Giresun’un Kardeş Kent Protokol’ünü imzalayacağız. Tarihimiz açısından Çanakkale çok önemli bir kent. Giresun’da çok önemli. Giresun 2 gönüllü alayla kurtuluş mücadelesinde destan yazmıştır. Bu iki önemli kentimiz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile 20 Mayıs saat 11.30’da bu meydanda Kardeş Kent Sözleşmesi’ni imzalayacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
38. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne Doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN