Bakan Canikli, ’da Toplu Açılış Törenine Katıldı

Giriş Tarihi: 26.5.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 02:13
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli memleketi ’da toplu açılış törenine katıldı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, memleketi Giresun’da Devlet Su İşleri’nin (DSİ) toplu açılış törenine katıldı. AK Parti’nin 2002 yılında iktidara gelmeden önce Aksu deresinde büyük bir sel felaketi yaşandığını hatırlatan Bakan Canikli, “Sanki deprem olmuşçasına, sel felaketinin zararı büyüktü. Deyim yerindeyse Aksu vadisinde, dere yatağında taş taş üstünde kalmamıştı. Biz iktidar olarak bir yıl içinde ıslah çalışmalarını bitirdik. Aksu deresinin denize döküldüğü yerden Dereli’ye kadar, hatta ve hatta Dereli-Kümbet yayla sapağına kadar ıslah çalışmalarını tamamladık. Bu çalışmalarımız ile Giresun-Dereli-Şebinkarahisar güzergâhında ulaşımı rahatlattık” dedi.
İktidar olarak hiçbir zaman günü kurtarmak, göz boyamak düşüncesinde olmadıklarını da ifade eden Canikli, “Hangi konuda olursa olsun, her zaman sorunları kökünden çözmek için projeler yaptık. Beğenmediğimiz, israf olacağını düşündüğümüz hiçbir projeye onay vermedik. Sizlere bir örnek vermek istiyorum; İlimize 350 yataklı bir hastane yapılması için girişim yaptık, projesi hazırlanmış ve ihale aşamasına gelinmişti. Sağlık Bakanlığı ile Giresun Üniversitesi’nin birlikte kullanacağı Araştırma Hastanesi’nin projesini beğenmedik ve projenin yeniden yapılmasını istedik. Böyle bir yatırımın projesi modern olmalı. Yaptığımız her yatırımın modern şartlarda inşa edilmesine özen gösteriyoruz” dedi.
Giresun’un çok uzun vadeli su sorununu çözmek için harekete geçtiklerini de söyleyen Bakan Canikli, 125 milyon maliyetle 70 km’den Giresun şehir merkezine su getirileceğini belirtti. Canikli, “Bir ilin merkezine su getirmek belediyenin görevidir. Ancak biz, ilimizin sorunlarına duyarsız kalmıyoruz. DSİ marifetiyle getirilecek olan su, Giresun merkezde su sorununu kökünden çözecek. Hizmet anlayışımızda siyasi ayrıcalık gözetmiyoruz. Giresun halkına yapılacak her türlü hizmette biz varız. İlimize yapılan bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetler ilimize hayırlı olsun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Canikli, Giresun’da Toplu Açılış Törenine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN